logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1401/12/21 - 13:49
  • 554
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
در قم؛

نشست «ضرورت گذر به مرحله حضور آکادمیک شیعه در مجامع علمی دنیا» برگزار می‌شود

نشست «ضرورت و بایسته‌های گذر به مرحله حضور آکادمیک شیعه در مجامع علمی دنیا» با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین یحیی جهانگیری، سرپرست نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در قم برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به همت مؤسسه اندیشه و تمدّن شیعه، اولین نشست از سلسله نشست‌های علمی فرهنگی این مؤسسه با موضوع «ضرورت و بایسته‌های گذر به مرحله حضور آکادمیک شیعه در مجامع علمی دنیا» در سالن غدیر مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد.

بنابر گفته حجت‌الاسلام والمسلمین محسن اکبری شاهرودی، با توجه به جهانی‌بودن دین مبین اسلام و لزوم ترویج آموزه‌های ناب آن از لسان قرآن و اهل بیت علیهم السلام در دنیا، ضرورت حضور تبلیغی از سال‌های دور توسط اندیشمندان و بزرگان شیعه به درستی درک شد و با عنایات خداوند متعال و لطف اهل بیت علیهم السلام، کارهای بزرگی انجام شده است.

وی می‌افزاید: تاکنون حضور ما در جهان به‌صورت سنّتی تبلیغی بوده؛ که گر چه تا حدّی موفقیت‌هایی کسب شده است لیکن آنچه مطلوب بوده، فراهم نگردیده است؛ و اکنون نوبت آن فرارسیده است که نقشه راه حضور آکادمیک شیعه در مراکز علمی دنیا طراحی شود تا بر اساس آن، بتوانیم در همه مراکز علمی جهان حضور فعّال داشته باشیم و این گام مهم را در جهت نهادینه‌کردن گفتمان اسلام ناب در میان اندیشمندان بین المللی برداریم.

مدیر مؤسسه اندیشه و تمدّن شیعه تأکید می‌کند: گام اوّل در طرّاحی این نقشه راه، هم‌فکری و هم‌افزایی اندیشمندان و فعّالان عرصه بین الملل است تا این همفکری، گفتمان بین نخبگانی را در حد اعلی ایجاد کند و سپس حاصل این هم افزایی فکری، طراحی نقشه راه و بعد ورود به فاز عملیاتی این نقشه راه باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین اکبری شاهرودی با اشاره به همکاری‌های این مؤسسه با علمای حوزه و فعّالان عرصه بین الملل، گفت: با لطف خداوند و عنایات اهل بیت علیهم السلام، اوّلین نشست از این سلسله نشست‌ها با حضور حجت الاسلام والمسلمین  یحیی جهانگیری، سرپرست نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در قم برگزار می‌شود و سعی داریم هر ماه، میزبان یکی از فعّالان نافذ این عرصه باشیم تا در کنار هم، نقشه راه حضور آکادمیک شیعه در مجامع علمی دنیا طراحی شود.

شایان ذکر است، علاقه‌مندان به این مبحث ضروری و مهم می‌توانند روز دوشنبه 22 اسفند از ساعت 16:30 در مرکز فقهی ائمّه اطهار علیهم السلام سالن غدیر حضور پیدا کنند. همچنین، این نشست در شبکه مجازی ایتا به آدرس @andishe_tamaddone_shia به صورت زنده پخش خواهد شد.

انتهای پیام

 

 

م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved