logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1401/08/28 - 11:27
  • 128
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس دانشکده زبان‌های خارجی و ترجمه دانشگاه ایونی:

توسعه روابط دانشگاهی با ایران همواره اولویت ماست

کاراس آموزش زبان فارسی را فرصتی گرانبها برای آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان دانشکده زبان‌های خارجی و ترجمه دانشگاه ایونی با فرهنگ و تمدن ایرانی دانست و گفت: توسعه روابط دانشگاهی با ایران همواره اولویت ماست.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، لیواس، رئیس پیشین دانشکده زبان‌های خارجی و ترجمه دانشگاه ایونی به همراه کاراس، رئیس جدید این دانشکده ضمن بازدید از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آتن با مهدی نیکخواه‌قمی، رایزن فرهنگی کشورمان دیدار و گفت‌وگو کردند.

لیواس با اشاره به همکاری‌های مطلوب رایزنی فرهنگی ایران و دانشگاه ایونی گفت: فراگیران دانشکده زبان‌های خارجی و ترجمه دانشگاه ایونی از برگزاری کلاس‌های آموزش زبان فارسی ابراز علاقه‌ می‌کنند و موفقیت آن چشمگیر است.

وی به آموزش زبان فارسی به صورت آنلاین در دانشگاه ایونی اشاره کرد و افزود: این رشته به صورت رسمی در چارچوب‌های دانشکده ما قرار گرفته و با عنوان سمینارهای تخصصی آموزش زبان فارسی آموزش داده می‌شود.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: در تلاش هستیم که زبان فارسی به صورت واحد اختیاری نیز ثبت شود چراکه دانشجویان ما از کلاس‌ها راضی بوده و خواستار تداوم آن در سطوح بالاتر هستند.

وی در عین حال، گفت: به دنبال راه‌های مختلف برای انجام سایر فعالیت‌های مشترک فرهنگی با جمهوری اسلامی ایران هستیم. ایده‌های مختلفی در این زمینه وجود دارد که می‌توان بر روی آن بحث کرد.

تأکید بر افزایش تبادل استاد و دانشجو بین ایران و یونان 

در ادامه این دیدار، کاراس، رئیس جدید دانشکده زبان‌های خارجی و ترجمه دانشگاه ایونی گفت: تخصص اصلی من در حوزه روابط بینافرهنگی است و همواره به کشورهای تاریخی نظیر ایران علاقه قلبی داشته و دارم.

وی ادامه داد: این فرصت را – آموزش زبان فارسی – تنها به دید آموزش یک زبان نمی‌بینم بلکه این فرصتی گرانبها برای دانشجویان ماست تا با زبان فارسی و فرهنگ و تمدن ایرانی آشنا شوند.

کاراس افزود: قطعا آموزش «زبان» بدون آموزش «فرهنگ» امکان‌پذیر نیست و معتقدیم دانشجویان ما شاخصه‌های تاریخی و فرهنگی جذاب ایران را می‌آموزند.

وی تأکید کرد: توسعه روابط دانشگاهی برای ما همواره اولویت داشته و دارد. ما خواهان حضور اساتید ایرانی در دانشگاه ایونی و بالعکس حضور اساتید یونانی در دانشگاه‌های ایران هستیم و هدف غایی ما ایجاد چنین ارتباطاتی با ایران است.

نیکخواه‌قمی، رایزن فرهنگی کشورمان نیز در سخنانی، به امضای تفاهمنامه همکاری رایزنی فرهنگی و دانشکده زبان‌های خارجی اشاره کرد و آموزش زبان فارسی را از مفاد آن دانست و گفت: آماده اجرای سایر بخش‌های این تفاهم نامه نظیر تبادل استاد و دانشجو، بورسیه تحصیلی و ... هستیم.

انتهای پیام/

م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved