logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1402/02/31 - 09:30
  • 674
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

افتتاح دوره تابستانه کلاس‌های آموزش زبان فارسی در لاهور

دوره تابستانه کلاس‌های آموزش زبان فارسی در سطوح نوآموز، مقدماتی یک، پیشرفته دو و پیش میانی دو به همت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم افتتاحیه دوره تابستانه 1402 آموزش زبان فارسی با حضور جعفر روناس، وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لاهور، اساتید و فارسی‌آموزان در محل خانه فرهنگ کشورمان برگزار شد.

در این دوره، تعداد ۲۰ نفر در سطح نوآموز، ۱۰ نفر در سطح مقدماتی یک و ۳ نفر در سطح پیشرفته دو در کلاس‌های حضوری و  6 نفر در سطح پیش میانی دو در کلاس‌های مجازی ثبت نام کردند.

فارسی‌آموزان سطوح بالاتر با اجرای بازی‌های فکری و به اشتراک گذاشتن خاطرات دوره آموزشی خود به جذابیت مراسم افتتاحیه افزودند.

روناس، مسئول خانه فرهنگ کشورمان در لاهور به فعالیت‌های فرهنگی و هنری این نمایندگی از سال ۱۹۵۶م اشاره کرد و به اهمیت آموزش زبان فارسی پرداخت.

وی اظهار داشت: آموزش زبان فارسی مزایای فراوانی دارد و اساسا یادگیری یک زبان گامی در ورود به فرهنگ و تمدن آن کشور است. وقتی زبان جدیدی را می‌آموزیم، فرهنگ افرادی که به آن زبان صحبت می‌کنند را بهتر درک می‌کنیم.

رونای تأکید کرد: وقتی می‌توانید به زبان دیگر کشورها بخوانید، بنویسید و ارتباط برقرار کنید، شناخت عمیق‌تری از تاریخ، موسیقی و ادبیات آنها پیدا خواهید کرد.

وابسته فرهنگی کشورمان در لاهور افزود: آن چیزی که آموزش زبان فارسی را از زبان‌های دیگر ممتاز می‌کند این است که زبان فارسی نماینده یک فرهنگ و تمدن غنی و باستانی است. ایران تاریخی ترین کشور منطقه است و دارای ارزشمندترین گنجینه‌های علمی، ادبی، فرهنگی و هنری است و با یاد گرفتن زبان فارسی کلید آن گنجینه را به دست خواهید آورد.

وی خاطرنشان کرد: طی ۳ ماه آینده در مجموع ۲۲ جلسه کلاسی دو ساعته و ۴ کارگاه زبان فارسی برگزار می‌شود و فارسی‌آموزان در این دوره از منابع درسی بنیاد سعدی که یکی از معتبرترین منابع آموزش زبان فارسی در جهان محسوب می‌شود، بهرمند خواهند شد.

طاهر ناصر، شاعر اردو زبان که اخیرا دوره پیش میانی 1 را با موفقیت پشت سر گذاشته است، اشعار خود به زبان فارسی را قرائت کرد.

خانم معصومه محقق، مدرس زبان فارسی خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران خطاب به فارسی‌آموزان جدید گفت: یکی از مزیت‌های آموزش زبان فارسی در خانه فرهنگ این است که علاوه بر احساس شیرین حضور در خاک ایران، محیطی جذاب و مناسب برای آموزش و تمرین گفتاری زبان فارسی ایجاد می‌شود و کارگاه‌های آموزش زبان فارسی به طور منظم برگزار شده و در یادگیری زبان فارسی بسیار مفید واقع می‌شود.

در پایان این مراسم به فارسی‌آموزان دوره گذشته، گواهی قبولی مقاطع نوآموز، پیش میانی یک و پیش میانی ۲ اهدا شد.

انتهای پیام/

م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved