logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1402/02/23 - 11:37
  • 537
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی:

تشییع شهید آشوری واقعیت اتحاد جامعه آشوری با برادران و خواهران مسلمان خود را نشان داد

شارلی انویه تکیه در آیین افتتاحیه چهارمین دور گفت‌وگوی اسلام و کلیسای شرق آشوری گفت: اخیرا تشییع باشکوه شهید آشوری در تهران، واقعیت اتحاد و همدلی جامعه آشوری با برادران و خواهران مسلمان خود را نشان داد و پاسخ محکم به کسانی بود که خود را مدعی حمایت از حقوق بشر می‌دانند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، شارلی انویه تکیه، نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاحیه چهارمین دور گفت‌وگوی اسلام و کلیسای شرق آشوری با عنوان «ایمان و جوانان» که امروز (23 اردیبهشت‌ماه) در حسینیه الزهرا(س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد، گفت: اخیرا تشییع باشکوه شهید آشوری در تهران، واقعیت اتحاد و همدلی جامعه آشوری با برادران و خواهران مسلمان خود را نشان داد و پاسخ محکم به کسانی بود که خود را مدعی حمایت از حقوق بشر می‌دانند، حال آنکه از رژیم کودک‌کش صهیونیست دفاع می‌کنند. 

وی افزود: ایران برای ما مهد عزت و سربلندی و وحدت است و این اتحاد را باید به گوش جهانیان برسانیم.

نماینده آشوریان در مجلس با اشاره به اهمیت برگزاری چهارمین دور گفت‌وگوی اسلام و کلیسای شرق آشوری عنوان کرد: جوانان نیروی فعال هر جامعه‌ای هستند و اگر حضور موثر در جامعه داشته باشند، این سرزندگی را به جامعه هم منتقل می‌سازند.

وی ادامه داد: امروز عوامل بسیاری هستند که می‌خواهند، جوانان را از پویایی بازدارند و به سمت مسائل بی ارزش سوق دهند که این می‌تواند برای جامعه بسیار خطرناک باشد.

شارلی انویه تکیه اظهار داشت: نقش دین در زندگی جوانان و هدف بخشی به آنان بسیار مهم است؛ کتاب‌های آسمانی به جوانان حکمت زندگی را می‌آموزد؛ آنها می‌توانند با توان بالایی که دارند در جامعه خود فعال باشند و جامعه را به تحرک و توسعه وادارند. 

وی خاطرنشان کرد: باید به همه جوانان اعلام شود که بدانند نزد خداوند جایگاه خاصی دارند؛ جوان باید آفریننده خود را همواره به یاد آورد و خود را وقف خدمت به او سازد و این امر را به دوران پیری منتقل نکند.

بنابر اعلام این خبر، به همت مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، چهارمین دور گفت‌وگوی اسلام و کلیسای شرق آشوری با عنوان «ایمان و جوانان» روز شنبه (23 اردیبهشت‌ماه) ساعت 9 تا 12 با هدف تقویت و توسعه همکاری‌های دوجانبه در حوزه گفت‌وگوی ادیان و کلیسای شرق آشوری در حسینیه الزهرا(س) سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved