logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1401/10/03 - 15:14
  • 221
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

«روز فرهنگی ایران» در لاهور + عکس

دانشجویان دانشگاه لمز پاکستان در «روز فرهنگی ایران» ضمن آشنایی با فرهنگ و تمدن ایرانی از نمایشگاه صنایع دستی در خانه فرهنگ کشورمان در لاهور بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، «روز فرهنگی ایران» با موضوع «ایران امروز» با حضور دانشجویان دانشگاه لمز پاکستان به همت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور برگزار شد.

جعفر روناس، مسئول خانه فرهنگ کشورمان در لاهور در سخنانی، با توضیح تاریخچه و فعالیت‌های خانه فرهنگ به اشتراکات فرهنگی دو کشور ایران و پاکستان اشاره کرد و اظهار داشت: ایران نخستین کشوری است که پاکستان را پس از استقلال به رسمیت شناخت و ارتباط علمی، فرهنگی و سیاسی دو کشور از همان زمان آغاز شد.

وی افزود: اشعار فارسی برای غیر فارسی زبانان نیز بسیار حائز اهمیت است و شاعرانی چون مولانا جلال‌الدین، سعدی و حافظ در سراسر جهان از محبوبیت فراوان برخوردار هستند.

روناس به جایگاه و اهمیت زبان فارسی اشاره کرد و گفت: با آموزش زبان فارسی، در گنجینه ادبی ایران به روی شما باز می‌شود.

وابسته فرهنگی کشورمان در لاهور اظهار داشت: ایران یک کشور چهارفصل و از جاذبه‌های توریستی فراوان برخوردار است و باید مردم دو کشور شناخت بیشتری از همدیگر داشته باشند.

وی در ادامه سخنانش، به موفقیت‌های چشمگیر جمهوری اسلامی ایران طی دهه‌های اخیر اشاره کرد و آن را الگویی بی بدیل برای کشورهای مسلمان منطقه خواند.

در پایان این مراسم، دانشجویان دانشگاه لمز که اخیرا دوره مقدماتی آموزش زبان فارسی را با موفقیت پشت سر گذرانده‌اند، ضمن آشنایی با فرهنگ و تمدن ایرانی از نمایشگاه صنایع دستی در خانه فرهنگ کشورمان نیز بازدید کردند.

انتهای پیام/

م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved