logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1401/09/01 - 13:26
  • 788
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

تأکید بر توسعه همکاری علمی دانشگاه چینویی زیمبابوه و دانشگاه‌های ایران

در دیدار رایزن فرهنگی کشورمان و رئیس دانشکده هنر و طراحی دانشگاه چینویی بر لزوم توسعه همکاری علمی این دانشگاه و دانشگاه‌های ایران تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حمید بختیار، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در زیمبابوه با وریتی موزندا، رئیس دانشکده هنر و طراحی دانشگاه چینویی، دیدار و گفت‌وگو کرد.

بختیار با تأکید بر توسعه روابط علمی و دانشگاهی بین دانشگاه چینویی و دانشگاه‌های ایران، گفت: امضای یادداشت تفاهم دانشگاه چینویی با یکی از دانشگاه‌های ایران می‌تواند زمینه لازم را برای همکاری‌های بیشتر فراهم کند.

رایزن فرهنگی کشورمان در زیمبابوه با اشاره به مبادله استاد و دانشجو به عنوان فرصتی برای توسعه همکاری علمی بین جمهوری اسلامی ایران و زیمبابوه افزود: این آمادگی در دانشگاه‌های ایران وجود دارد که نسبت به اعطای بورس تحصیلی و فرصت مطالعاتی به دانشجویان شایسته اقدام شود.

وریتی موزندا در سخنانی، آمادگی دانشگاه چینویی برای همکاری با دانشگاه‌های جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد و گفت: دانشگاه چینویی بر اساس الگوی جدید آموزش تصویب شده دولت زیمبابوه که بر تحقیق، نوآوری و آموزش در فناوری تأکید دارد، فعالیت می‌کند.

وی افزود: به زودی پیش نویس تفاهم نامه همکاری آماده و ارسال خواهد شد.

انتهای پیام/

م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved