logo
logo
تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین
  • 1401/03/30 - 10:41
  • 124
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

اعطای کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان زبان فارسی دانشگاه دولتی بیشکک

رایزنی فرهنگی ایران در قرقیزستان به تعدادی از دانشجویان زبان فارسی دانشکده شرق‌شناسی و روابط بین‌الملل دانشگاه دولتی بیشکک، کمک‌ هزینه تحصیلی اعطا کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بنابر درخواست رسمی دانشگاه دولتی بیشکک و رئیس دانشکده شرق شناسی و روابط بین‌الملل این دانشگاه، رایزنی فرهنگی ایران در قرقیزستان با همکاری اداره‌کل همکاری‌های علمی و دانشگاهی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به تعدادی از دانشجویان زبان فارسی این دانشکده، کمک‌ هزینه تحصیلی اعطا کرد.

تالاس بیک مشرب اف، رئیس دانشکده شرق شناسی و روابط بین‌الملل دانشگاه دولتی بیشکک در سخنانی در این مراسم، به تشریخ فعالیت‌ها و اقدامات رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در حوزه زبان فارسی در طول سه سال گذشته پرداخت و با اعطای لوح از خدمات و زحمات پرویز قاسمی، رایزن فرهنگی کشورمان تقدیر به عمل آورد.

بالتابایف و خانم زلیخا ثقفی زنجانی نیز در سخنان خود، توجه و اهتمام ویژه رایزنی فرهنگی به آموزش زبان فارسی در قرقیزستان به ویژه در دانشگاه دولتی بیشکک را شایسته تقدیر دانستند.

عسل احمد علی یوا، دانشجوی ممتاز زبان فارسی دانشگاه نیز به نمایندگی از دانشجویان زبان فارسی از رایزنی فرهنگی کشورمان برای توسعه آموزش زبان فارسی تشکر کرد.

پرویز قاسمی، رایزن فرهنگی کشورمان در قرقیزستان به بیان مطالبی پیرامون سیاست و رویکرد دانشگاه دولتی بیشکک برای حفظ گروه و آموزش زبان فارسی پرداخت.

در حاشیه این مراسم، گوشه ایرانشناسی و زبان فارسی سعدی توسط تالاس بیک مشرب اف، رئیس دانشکده شرق شناسی و روابط بین‌الملل دانشگاه دولتی بیشکک و پرویز قاسمی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان راه‌اندازی شد.

نگاهی به آموزش زبان فارسی در دانشگاه دولتی بیشکک

دانشگاه دولتی بیشکک یکی از مهمترین دانشگاه‌های قرقیزستان و اصلی ترین دانشگاه این کشور در حوزه آموزش زبان فارسی به شمار می‌رود. سال‌هاست در دانشکده شرق شناسی و روابط بین‌الملل این دانشگاه، زبان فارسی توسط اساتید و مدرسان بومی و خانم زلیخا ثقفی زنجانی، مدرس ایرانی مقیم به عنوان زبان اول و زبان دوم به دانشجویان آموزش داده می‌شود.

علاوه بر این، آموزش زبان فارسی با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان در چند دانشگاه دیگر قرقیزستان نیز در طول سال‌های گذشته صورت می‌گیرد ولی بخاطر مشکلات موجود تداوم آموزش در برخی از آنها متوقف شده است.

دانشگاه دولتی بیشکک اهمیت و جایگاه بسیاری برای برقراری ارتباطات و تعاملات آموزشی و فرهنگی با ایران قائل است و بهمین خاطر در طول این سال‌ها، تحت هیچ شرایطی گروه آموزش زبان فارسی در دانشکده شرق شناسی و روابط بین‌الملل آن و روند آموزشی را متوقف نکرده است.

اعطای بورس تحصیلی به تعدادی از دانشجویان زبان فارسی این دانشگاه، تأمین کتب و منابع آموزشی زبان فارسی، حق الزحمه دو تن از اساتید و مدرسان زبان فارسی و تجهیز گروه زبان فارسی از جمله حمایت‌های رایزنی فرهنگی کشورمان در بیشکک است.

انتهای پیام/ص

م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved