logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1401/08/24 - 14:37
  • 117
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

آسیب شناسی زبان فارسی و ایران شناسی در قزاقستان

نشست آسیب شناسی زبان فارسی و ایران شناسی به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در قزاقستان برگزار و راهکارهای برون‌رفت از آن بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نشست آسیب شناسی زبان فارسی و ایران شناسی با حضور علی اکبر طالبی‌متین، رایزن فرهنگی کشورمان در قزاقستان، اساتید زبان فارسی از کشورمان و دانشگاه ملی اوراسیا در محل این نمایندگی فرهنگی برگزار شد.

طالبی‌متین ضمن اظهار خرسندی از حضور اساتید زبان فارسی در این نشست، گفت: درصدد هستیم با هماهنگی‌های به عمل آمده با مسئولین مراکز علمی و فرهنگی قزاقی، زمینه‌های اشتغال دانشجویان رشته ایران شناسی و زبان فارسی را به سرعت برطرف کنیم.

خانم آقمارال، یکی از اساتید زبان فارسی دانشگاه اوراسیا با ارائه اطلاعاتی در خصوص وضعیت زبان فارسی در دانشگاه ملی اوراسیا، از برنامه‌های رایزنی فرهنگی کشورمان جهت ارتقای سطح زبان فارسی و ترغیب هر چه بیشتر دانشجویان به یادگیری این زبان قدردانی کرد.

وی اظهار داشت: برگزاری المپیاد زبان فارسی در دو سطح و انتخاب نفرات برتر و نمایش فیلم‌های جذاب و مطرح ایرانی در روز سینمای ایران که بزودی در دانشگاه ملی اوراسیا برگزار خواهد شد، از فعالیت‌های مهم رایزنی فرهنگی است.

آقمارال افزود: اهمیت نمایش فیلم‌های ایرانی در محیط دانشگاه و با اعلام قبلی و اطلاع رسانی به موقع امکان حضور دانشجویان بیشتری را فراهم کرده و بستر مناسبی به منظور جذب و علاقه‌مندی سایر دانشجویان به زبان فارسی را ایجاد می‌کند.

گفتنی است، لزوم توجه به آموزش زبان فارسی از سطح مدارس و آشنایی دانش‌آموزان با زبان فارسی، درخواست اعزام دانشجو و استاد ایران شناسی و زبان فارسی قزاقی به ایران برای حضور در مدرسه تابستانی زبان فارسی 2023 و برگزاری برنامه‌های مشترک علمی و فرهنگی با دانشکده‌های مختلف دانشگاه ملی اوراسیا نیز از دیگر محورهای مهم مطرح ‌شده در این نشست بود که از سوی رایزن فرهنگی مورد استقبال قرار گرفت.

انتهای پیام/

 

م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved