logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1401/06/22 - 10:07
  • 132
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با حمایت نمایندگی فرهنگی صورت گرفت :

کتاب «آموزش مقدماتی زبان فارسی به بوسنیائی زبان ها» منتشر شد

در جهت اجرای مفاد تفاهم نامه منعقده بین رایزنی فرهنگی سفارت ج.ا.ایران و دانشگاه سارایوو در سال گذشته، با موضوع حمایت رایزنی فرهنگی از انتشار دو عنوان کتاب آموزشی زبان فارسی با همکاری دانشگاه سارایوو، دومین اثر تعهد شده نیز با عنوان «آموزش مقدماتی زبان فارسی به بوسنیائی زبان ها» به چاپ رسید.

این اثر به قلم دکتر حسین هاجری (استاد اعزامی زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه سارایوو) و دکتر منیر درکیچ (رئیس دپارتمان شرق شناسی و استاد کرسی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه سارایوو) متناسب با اقتضائات زبان آموزان بوسنیائی و بعنوان یکی از منابع درسی آموزش زبان فارسی در دانشگاه سارایوو تالیف و چاپ شده است. در انتشار این اثر پروفسور جواد کاراحسن نویسنده و استاد برجسته زبان و ادبیات بوسنیائی بعنوان ویراستار و دکتر نامیر کاراخلیلویچ و دکتر احمد زلجیچ بعنوان بازبینی کننده همکاری داشته اند.

 این کتاب در 198 صفحه و تیراژ 200 نسخه بصورت مشترک توسط  سازمان سمت از ایران و دانشگاه سارایوو منتشر شده.

این کتاب در چهارده درس و سه پیوست (مرجع دستور زبان فارسی، مصادر پرکاربرد فارسی و فرهنگ واژگان فارسی به بوسنیائی) متناسب با نیازهای مخاطب بوسنیائی تالیف شده است. در این کتاب در عین توجه به آموزش زبان، آشنایی مخاطب با ویژگی های فرهنگی و جاذبه گردشگری و طبیعی کشورمان نیز مد نظر قرار گرفته و منبع مناسبی برای آشنایی با ابعاد مختلف فرهنگی کشورمان برای مخاطب بوسنیائی فراهم آمده است.

یادآور می شود نخستین اثر با عنوان «مبانی زبان فارسی؛ دستور زبان و تمرینات» در دی ماه سال گذشته به چاپ رسید و در نمایشگاه بین المللی کتاب 2022 سارایوو بعنوان بهترین اثر دانشگاهی انتخاب و معرفی شد.

 

بهروز عباس زاده

بهروز عباس زاده

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved