logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1401/12/23 - 12:14
  • 61
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

«کتاب وقتی در آغوش کوه بودیم» به زبان گرجی چاپ و منتشر شد

کتاب وقتی درآغوش کوه بودیم تالیف خانم فاطمه فروتن اصفهانی توسط آقای دکتر پاتا جاپاریدزه ،مترجم و استاد ایرانشناسی دانشگاه دولتی کوتایسی به زبان گرجی ترجمه و با حمایت رایزنی فرهنگی از سوی انتشارات یونیورسال گرجستان در تیراژ 300 نسخه چاپ و منتشر

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تالیف شده در حوزه دفاع مقدس می باشد به بیان داستانی خیال‌انگیز ویژه نوجوانان در حال و هوای جنگ، سختی‌ها، مشکلات پیش‌روی مردم و صبر و امید اختصاص دارد. این داستان، روایتگر زندگی «میترا» و دوستانش است که در جریان جنگ تحمیلی دوران بلوغ و نوجوانی‌اش را می‌گذراند. او در این دوران از نزدیک شاهد اتفاقات تلخ جنگ است و این رویداد را از نگاه خود ترسیم می‌کند. میترا به کمک دوستان هم‌سالش سعی می‌کند به امدادرسانی رزمندگان بپردازد و در خلال سال‌های جنگ شخصیت او نیز شکل می‌گیرد.روزها خوب و آرام و زیبا سپری می‌شوند تا این که خبرهایی از آغاز جنگ به گوش می‌رسد.نویسنده در این کتاب به بیان سختی‌ها و مشکلات روزهای جنگ در قالب داستان برای نوجوانان پرداخته است.

 شایان ذکر است کتاب وقتی در آغوش کوه بودیم به منظور آشنایی اساتید ،دانشگاهیان،محققان، فرهیختگان ودانشجویان کشور گرجستان با موضوع دفاع مقدس ، ایثار و فداکاری های ملت غیور ایران در ایام جنگ تحمیلی برای ترجمه و چاپ در دستور کار رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران قرار گرفت و مقرر است طی مراسمی رونمایی و در اختیار علاقمندان قرار گیرد.

 

بهروز عباس زاده

بهروز عباس زاده

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved