-->
logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1402/02/31 - 13:31
  • 763
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
حجت‌الاسلام علی کمساری:

تشکیل جبهه بزرگ مقاومت در اقصی نقاط جهان ریشه در اندیشه‌های امام خمینی(ره) دارد

رئیس مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی(ره) گفت: تشکیل جبهه بزرگ مقاومت در اقصی نقاط جهان ریشه در اندیشه‌های امام خمینی(ره) دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حجت‌الاسلام علی کمساری، رئیس مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی(ره) در دیدار با احسان الله حجتی، رئیس مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی بیان کرد: علاقه‌مندان به آثار و اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره) مخاطبان جهانی دارند. اندیشه‌ها و پیام‌های حضرت امام خمینی(ره) در داخل کشور و هم در گستره جهانی چه در گذشته و چه حال حاضر در سطح بین‌المل پژواک و بازتاب دارد.

وی با بیان اینکه اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره) هرگز کهنه نخواهند شد و برای همه تاریخ الهام بخش است، ابراز کرد: جبهه بزرگ مقاومت در اقصی نقاط جهان فارغ از مرزبندی‌های جغرافیایی ریشه در اندیشه حضرت امام خمینی(ره) و الهام از اندیشه‌های والای ایشان دارد و طبیعتا آثار حضرت امام خمینی(ره) نیز بدون محدودیت مکانی منتشر می‌شود.

رئیس مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی(ره) مطرح کرد: مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی(ره) انتشار این آثار را در معاونتی با عنوان معاونت بین‌الملل در دستور کار خود قرار داده است. نشر آثار حضرت امام(ره) از آغاز انقلاب اسلامی به وجود آمده و آثار فراوانی از ایشان به زبان‌های مختلف در دنیا و چاپ و توزیع شده است.

حجت‌الاسلام کمساری در ادامه یادآور شد: این معاونت تلاش کرده است آثار الکترونیکی حضرت امام خمینی(ره) را به چهار زبان زنده دنیا تولید و نشر کند. متولی و مسؤل ترجمه و نشر آثار حضرت امام خمینی(ره) در عرصه بین‌الملل، مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است.

وی خاطر نشان کرد: این مرکز مسؤل نشر و توزیع و معرفی آثار حضرت امام خمینی(ره) از طریق رایزنان فرهنگی ایران در خارج از کشور است. معاونت بین‌الملل مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره) می‌تواند همکاری‌های مشترکی را در زمینه برپایی نمایشگاه‌های مشترک خارجی با این مرکز داشته باشد.

رئیس مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی(ره) افزود: معاونت بین‌الملل مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره) تفاهم نامه ای را با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ایام رحلت حضرت امام خمینی (ره) منعقد خواهدکرد و انشالله گام های بلندی را در جهت همکاری های مشترک درزمینه ترجمه و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره) در خارج از کشور برخواهیم داشت.

در این دیدار احسان الله حجتی، رئیس مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی در سخنانی عنوان داشت: این مرکز آثار بسیاری را در مورد شخصیت ممتاز حضرت امام خمینی (ره) در ایام نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به زبان های مختلف رونمایی کرده است وترجمه و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره) به سایر زبان ها از رسالت های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است.

وی در پایان این دیدار گفت: آمادگی هر نوع همکاری مابین این مرکز با موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره) وجود دارد و این توان و آمادگی را داریم تا با کمک رایزنان فرهنگی کشورمان که نماینده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در خارج از کشور هستند، بیش از پیش در معرفی آثار حضرت امام خمینی (ره) همکاری کنیم.

انتهای پیام/

م. صبوری

م. صبوری

نظر خود را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved