logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1401/08/07 - 09:47
  • 1724
  • : 1 دقیقه

ایران و نیجریه تفاهمنامه همکاری سینمایی امضا کردند

رایزنی فرهنگی کشورمان در نیجریه و مرکز تهیه و نشر فیلم «ای اس پروی کادونا» با هدف تولید محصولات مشترک و نشر فیلم، تفاهمنامه همکاری امضاء کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به منظور توسعه همکاری‌های مشترک و بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود بین دو کشور ایران و نیجریه در خصوص تولید محصولات مشترک و نشر فیلم در شبکه‌های درون ‌کشوری و بین‌المللی، رایزنی فرهنگی کشورمان در نیجریه و مرکز تهیه و نشر فیلم «ای اس پروی کادونا» تفاهمنامه همکاری امضاء کردند.

مجید کامرانی، رایزن فرهنگی کشورمان در نیجریه در آیین امضای این تفاهمنامه، به برخی از زمینه‌های همکاری در راستای اجرایی شدن آن اشاره کرد.

وی برگزاری روزهای فیلم ایران به مناسبت روزهای سالگرد شکوهمند جمهوری اسلامی ایران در ایالت کادونا و یا ابوجا و یا «یکشنبه‌ها با یک فیلم ایرانی» در شبکه اجتماعی یوتیوب و همچنین، بررسی ظرفیت نالیوود به ویژه بخش کانیوود با رویکرد اسلامی برای تعامل و همکاری‌های مشترک را از جمله برنامه‌های قابل اجرا در سال جاری دانست.

محمد کبیرو ابوبکر، رئیس مرکز ای اس پروی کادونا در سخنانی، آمادگی این مرکز برای اجرای برنامه‌های مشترک فرهنگی و هنری در قالب این تفاهمنامه را اعلام کرد.

این تفاهمنامه همکاری در حوزه‌های ایجاد تمهیدات لازم برای حضور، ارتباط و تعامل با شرکت‌ها و مؤسسات فیلم‌سازی برای تولید محصولات مشترک با یکدیگر، تشویق و ترویج تولید، بازاریابی، عرضه و نمایش فیلم در کشور مقابل و شبکه‌های محلی، منطقه‌ای و بین‌المللی با همکاری یکدیگر مبادله شده است.

همکاری و یا مشارکت در برگزاری جشنواره‌ها و هفته‌های فیلم بصورت محلی، منطقه‎‌ای و بین‌المللی در داخل و خارج از دو کشور و بهره‌مندی از تجارب موفق یکدیگر در حوزه صنعت فیلم و تلاش برای تربیت و آموزش کارشناسان، اساتید و سینماگران و مبادله هیأت‌های هنری و تخصصی با همکاری یکدیگر از دیگر مفاد این تفاهمنامه است.

انتهای پیام/

م. صبوری

م. صبوری

.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved