logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1401/02/18 - 21:01
  • 1396
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

ایران و لهستان موافقتنامه فرهنگی امضاء کردند

در حاشیه دیدار وزیران امور خارجه ایران و لهستان، موافقت‌نامه همکاری‌های فرهنگی، ورزشی، علمی، جوانان و رسانه‌های گروهی بین دو کشور با حضور رئیس سازمان فرهنگ‌ و ارتباطات اسلامی به امضاء رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ در جریان سفر زبیگنیو رائو، وزیر امور خارجه لهستان به ایران، موافقت‌نامه همکاری‌های فرهنگی، ورزشی، علمی، جوانان و رسانه‌های گروهی بین ایران و لهستان امضاء شد.
این موافقت نامه عصر امروز، (۱۸ اردیبهشت‌ماه) در حاشیه دیدار وزیران امور خارجه ایران و لهستان در محل وزارت امور خارجه، به امضای وزیران امور خارجه دو کشور و حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مهدی ایمانی‌پور،‌ رئیس سازمان فرهنگ‌ و ارتباطات اسلامی رسید.
به گفته علی سعادت آذر، مدیرکل مبادلات فرهنگی و سازمان‌های بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی این سند بعد از دو سال پیگیری این سازمان و برگزاری جلسات کارشناسی توسط رئیس دستگاه دیپلماسی فرهنگی کشور به سرانجام رسید و فصل جدیدی از روابط دو کشور را رقم می‌زند.
طرف‌ها بر اساس مفاد این موافقت‌نامه، قوانین داخلی هر یک از دولت‌ها و در راستای اصل رفتار متقابل از تمامی ابتکارات با هدف توسعه بیشتر همکاری‌ها در زمینه‌های فرهنگ، آموزش، علم، ورزش، جوانان، رسانه‌های جمعی و سایر حوزه‌ها حمایت خواهند کرد.
همچنین، با ایجاد و توسعه همکاری‌های فرهنگی و علمی، بر اصول احترام به فرد، به رسمیت شناختن اهمیت ارزش‌های معنوی و فرهنگی، صراحت و بردباری و رعایت قوانین قابل اجرا در هر دو کشور اهمیت ویژه‌ای قائل خواهند شد.
حمایت از شرکت هنرمندان و گروه‌های هنری در مسابقات و جشنواره‌های بین‌المللی در  هر دو کشور، تبادل تجربیات بین هنرمندان و صاحب‌نظران عرصه فرهنگ از طریق برگزاری کارگاه‌ها و کارآموزی، ترجمه و نشر برای ترویج آثار ادبی نویسندگان دو کشور  به ویژه آثار ادبی معاصر، برگزاری نمایشگاه‌ها، کنسرت‌ها، نمایش‌های تئاتر و سایر رویدادهای هنری و تولیدات مشترکات در حوزه فیلم از دیگر زمینه‌های همکاری بین دو کشور است.
 
 
انتهای پیام/ص
م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved