logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1401/05/26 - 08:45
  • 1257
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با هماهنگی رایزنی فرهنگی کشورمان در ایتالیا صورت گرفت؛

امضای تفاهم نامه همکاری مؤسسه آموزش عالی پارس و دانشگاه «ساپیینزا» رم

تفاهم نامه همکاری بین مؤسسه آموزش عالی معماری و هنر پارس و دانشگاه «ساپیینزا» شهر رم با هدف گسترش و تعمیق همکاری‌های علمی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی،‌ امضاء شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این تفاهم نامه همکاری فرهنگی و علمی با هماهنگی رایزنی فرهنگی کشورمان در ایتالیا به امضای جورجو پیراس، رئیس دپارتمان مطالعات جهان باستان دانشگاه «ساپیینزا» شهر رم و محمود گلابچی، رئیس مؤسسه آموزش عالی معماری و هنر پارس رسید.

پشتیبانی مؤسسه آموزش عالی معماری و هنر پارس از برگزاری دوره آموزشی زبان فارسی در برنامه درسی دوره تخصصی میراث فرهنگی شرق نزدیک و میانه و آفریقا در دپارتمان مطالعات جهان باستان دانشگاه «ساپیینزا» شهر رم از مهمترین مفاد این تفاهم نامه است.

تبادل استاد و دانشجو، گسترش طرح‌های مشترک تحقیقاتی در حوزه میراث فرهنگی ایران، برپایی همایش و کارگاه‌های آموزشی معرفی زبان فارسی و فرهنگ ایرانی تحت برنامه‌های دوره تخصصی میراث فرهنگی شرق نزدیک و میانه و آفریقا در دپارتمان مطالعات جهان باستان دانشگاه «ساپیینزا»، اعطای فرصت‌های مطالعاتی متقابل و ... از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

پیرو توافق رایزنی فرهنگی ایران در ایتالیا و دپارتمان مطالعات جهان باستان دانشگاه «ساپیینزا» شهر رم، در خصوص پشتیبانی رایزنی فرهنگی از برگزاری دوره آموزشی زبان فارسی، در برنامه درسی دوره تخصصی میراث فرهنگی شرق نزدیک و میانه و آفریقا در دپارتمان مذکور، در جریان پنجمین دور گفتمان بینافرهنگی ایران و ایتالیا که اسفندماه ۱۴۰۰ به همت رایزنی فرهنگی برگزار شد، از فرصت برگزاری این گفتمان با ساختار استاندارد بین‌المللی یعنی ساختار اتاق فکر حوزه‌های پیشرو همکاری در کنار دیگر دستاوردها جهت شناسایی طرف مشارک در ایران برای پشتیبانی رایزنی فرهنگی از برگزاری دوره مذکور بهره گرفته شد.

همچنین، پس از شناسایی و انتخاب مؤسسه آموزش عالی معماری و هنر پارس به این منظور، طراحی ساختار هم افزایی و هم پوشانی‌ها در این خصوص توسط رایزنی فرهنگی کشورمان انجام شد و در نهایت با هماهنگی و پیگیری این نمایندگی فرهنگی، تفاهم نامه سابق الذکر جهت اجرایی کردن آن به امضاء رسید.

انتهای پیام/ص

م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved