logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1402/02/30 - 15:34
  • 546
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
نائب رئیس گروه راهبردی روسیه و جهان اسلام:

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی سهم ارزنده‌ای در توسعه روابط میان روسیه و جهان اسلام دارد

سناتور فرید محمد شین اظهار داشت: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی سهم ارزنده‌ای در توسعه روابط میان روسیه و جهان اسلام دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سناتور فرید محمد شین، نائب رئیس گروه راهبردی روسیه و جهان اسلام در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین  حمید شهریاری گفت: معتقد هستیم شما به عنوان دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و شخصیتی خردمند، سهم ارزنده‌ای در توسعه روابط میان روسیه و ایران و روسیه و جهان اسلام خواهید داشت.

در این دیدار که با حضور مسعود احمدوند، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه در چهاردهمین اجلاس روسیه و جهان اسلام در شهر قازان پایتخت جمهوری تاتارستان انجام شد، محمد شین افزود: برگزاری نشست گروه راهبردی روسیه و جهان اسلام امسال همزمان با مجمع قازان برگزار می‌شود و نمایندگانی از کشورهای مختلف اسلامی در این نشست حضور خواهند داشت.

وی افزود: موضوع محوری این نشست که با شرکت مقامات عالی روسیه از جمله رستم مینیخانوف؛ رئیس‌جمهور تاتارستان، شیخ راویل عین‌الدین؛ رئیس شورای مفتیان روسیه و پاتریارک کریل؛ رهبر کلیسای ارتدوکس روسیه برپا می‌شود ارزش‌های اخلاقی و دینی میان کشورها است. به نظر می‌رسد یکی از نقاط اشتراک میان مسیحیت ارتدوکس و اسلام، اصول اخلاقی است.

سناتور محمد شین با اشاره به اینکه در دو سال گذشته ذهنیت آنها نسبت به مسایل جهانی تغییر پیدا کرده گفت: برای آشنایی بیشتر با دیدگاه‌های شما به عنوان شخصیتی خردمند که دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را برعهده دارد، تمامی مقالات شما را یافته و ترجمه کردیم. این موضوع به دریافت‌های جدید ما درباره همکاری با ایران و جهان اسلام کمک کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز با اشاره به اینکه برپایی چنین اجلاس‌هایی به توسعه ارتباطات میان ایران و روسیه کمک می‌کند افزود: ارزش‌های مشترک میان ایران و روسیه و اسلام و ارتدوکس موضوعی مهم است که درباره آن در این نشست سخن خواهم گفت.

وی با تبیین شرایط موجود در نظام بین‌الملل گفت: همچنین در خصوص ظلمی که توسط آمریکا در حال انجام است، ارزش عدالت و ارزش‌های اخلاقی با محوریت انسانیت نکاتی را بیان می‌کنم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: امروز ما وارد یک نظم نوین جهانی شده‌ایم و باید درک درستی از آینده داشته باشیم. تاسیس مرکز راهبردی روسیه و جهان اسلام ابتکار شایسته‌‌ای بوده و توجه روسیه به ارتباط با جهان اسلام فرصت مناسبی برای توسعه همکاری این کشور با جهان اسلام فراهم می‌کند.

بنابر اعلام این خبر، نشست سالانه گروه راهبردی روسیه و جهان اسلام با حضور سی شخصیت برجسته جهان اسلام، جمعه ٢٩ اردیبهشت‌ماه در قازان پایتخت جمهوری تاتارستان فدراسیون روسیه برگزار شد.

انتهای پیام/

م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved