logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1401/12/27 - 14:19
  • 514
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

حضور چشمگیر ایران در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری مسکو

غرفه جمهوری اسلامی ایران یکی از باشکوه‌ترین غرفه‌های خارجی در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری مسکو محسوب می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، غرفه ایران در مراسمی با حضور علی‌اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، محمدرضا دشتی‌اردکانی، عضو هیأت رئیسه و رئیس کمیسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی، کاظم جلالی، سفیر و مسعود احمدوند، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه و تعداد کثیری از مقامات و تورگردانان ایرانی و خارجی در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری مسگو افتتاح شد.

جلالی، سفیر کشورمان در مسکو با اشاره به روابط خوب دو کشور ایران و روسیه در عرصه‌های مختلف، اظهار داشت که این روابط زمانی پایدار خواهد شد که در بستر روابط بین دو ملت صورت پذیرد و گردشگری فراهم کننده این بستر است.

وی غرفه ایران در نمایشگاه را نماینده و شناساننده بخش کوچکی از ظرفیت‌های گردشگری کشورمان خواند و خواستار رفت و آمد ملت‌های دو کشور برای آشنایی با ظرفیت‌های واقعی ایران و روسیه شد.

علی‌اصغر شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در سخنانی، ضمن بیان برخی از ظرفیت‌های گردشگری ایران، مبادله گردشگر بین ایران و روسیه را از برنامه‌های جدی این وزارتخانه خواند و اظهار داشت به زودی لغو روادید گروهی گردشگری بین دو کشور اجرایی خواهد شد.

محمدرضا دشتی‌اردکانی، عضو هیأت رئیسه و رئیس کمیسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی از دیگر سخنرانان مراسم بود.

وی توسعه گردشگری را مسیری مطمئن برای معرفی واقعیات ایران به جهانیان دانست و اعلام کرد که مجلس شورای اسلامی آماده کمک به قوه مجریه برای توسعه گردشگری است.

لزوم توسعه صنعت گردشگری

احمدوند، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در روسیه نیز، افزایش شناخت مردم دو کشور را یکی از مهمترین زیرساخت‌های گسترش ارتباطات بین ایران و روسیه در زمینه واقعیت‌های موجود عنوان کرد و افزود: مهمترین بستر برای شکل‌گیری این امر، توسعه صنعت گردشگری است.

بنابر اعلام این خبر، نمایشگاه گردشگری مسکو بزرگترین نمایشگاه در نوع خود در منطقه است که غرفه جمهوری اسلامی ایران با 240 متر مربع یکی از باشکوه‌ترین غرفه‌های خارجی در این نمایشگاه محسوب می‌شود. 13 شرکت توریستی به همراه «ماهان‌ایر» در این نمایشگاه حضور دارند.

گردشگری سلامت، بوم‌گردی و گردشگری تاریخی از جمله انواع گردشگری ایران است که توسط این شرکت‌ها به بازدیدکنندگان معرفی می‌شود.

همچنین، دو هنر سوزن‌دوزی و قلمزنی ایران در قالب کارگاه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد و گروه موسیقی محلی کشورمان، بازدیدکنندگان را با گوشه‌ای از هنر موسیقی ایران آشنا می‌کنند. این نمایشگاه به مدت سه روز در مسکو برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved