logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1401/11/02 - 09:52
  • 411
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تقدیر از جمهوری اسلامی ایران در جشنواره فیلم «منار» بلغارستان

رئیس پانزدهمین جشنواره فیلم «منار» بلغارستان از جمهوری اسلامی ایران به عنوان اولین و بزرگترین حامی ابتکار برگزاری این جشنواره تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این جشنواره که فیلم‌های هر شب را به نام یکی از کشورهای اسلامی کرده است، در شب فلسطین با پخش فیلم‌های برگزیده سینمای فلسطین به معرفی آثار این کشور پرداخت.

رئیس جشنواره فیلم منار پیش از نمایش این آثار در سخنانی، با تقدیر از جمهوری اسلامی ایران به عنوان اولین و بزرگترین حامی ابتکار برگزاری این جشنواره اظهار داشت: ایران تنها کشوری است که از ابتدای این جشنواره همراه برگزارکنندگان بوده است.

در بخشی از این برنامه، مسعود احمدی، رایزن فرهنگی کشورمان در بلغارستان با دست اندرکاران و مسئولان برگزاری این جشنواره دیدار و آمادگی این نمایندگی را برای توسعه کمی و کیفی این جشنواره در ترازهای بالاتر اعلام کرد.

وی افزود: امروز سینمای ایران با تولید آثار فاخر و پاک یکی از پیشگامان عرصه تولیدات نمایشی معناگرا برای جوانان و خانواده‌هاست.

احمدی برای استمرار نشست‌های نقد و بررسی و معرفی پروژه‌های سینمایی ایرانی اسلامی در حوزه اتحادیه اروپا و بالکان، بلغارستان را یکی از دروازه‌های ورود هنر هفتم ایرانی اسلامی به غرب دانست.

انتهای پیام/

م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved