logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1401/11/04 - 08:45
  • 809
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

استقبال چشگیر از پاویون ایران در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری مادرید

پاویون جمهوری اسلامی ایران در چهل‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری مادرید (FITUR) با استقبال چشمگیر و کم‌نظیر بازدیدکنندگان مواجه شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، چهل‌وسومین دوره نمایشگاه بینالمللی گردشگری مادرید ،(FITUR) دوم بهمن‌ماه با حضور در مجموع بیش از 222 هزار نفر به پایان رسید، رقمی که عملاً با رکورد تاریخی آن در سال 2020 برابری می‌کند و نسبت به سال گذشته که محدودیتهای همه گیری کرونا هنوز سر جای خود بودند، دو برابر شده است.

طبق بیانیه مطبوعاتی منتشر شده توسط نمایشگاه فیتور، این نمایشگاه پذیرای 136هزار بازدیدکننده حرفه‌ای حوزه گردشگری بوده که 68 درصد بیشتر از سال 2022 است.

همچنین، در دو روز آخر نمایشگاه که به روی عموم باز بود  86 هزار بازدیدکننده ثبت شده است که این رقم نسبت به یک سال قبل سه برابر شده است.

این نمایشگاه که یکی از مهم‌ترین رویدادهای جهان در بخش گردشگری است، امسال «گواتمالا» را به عنوان کشور مهمان معرفی کرده بود.

مطابق گزارش خبرگزاری افه در پنج روز برگزاری فیتور ۸۵۰۰ شرکت‌کننده از ۱۳۱ کشور و ۷۵۵ غرفه‌ اصلی در هشت سالن گردهم جمع شدند.در طول پنج روز نمایشگاه، 400 مقام از جمله پادشاه اسپانیا، اعضای دولت اسپانیا، و همچنین، مقامات مناطق خودمختار این کشور و بیش از یکصد شخصیت خارجی از جمله سفرا و وزیران گردشگری شرکت کرده‌اند.

حسن قشقاوی، سفیر جمهوری اسلامی ایران و شالبافیان، معاون وزیر گردشگری کشورمان نیز از جمله این بازدیدکنندگان این نمایشگاه بودند.

معرفی فرهنگ و هنر ایرانی در فیتور

با هماهنگی‌ سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید و سفارت اسپانیا در تهران و همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، «پاویون جمهوری اسلامی ایران» با الهام از آثار تاریخی تخت جمشید، آرامگاه حافظ شیراز و نمادهای ایرانی اسلامی در محل دائمی نمایشگاه‌های مادرید برپا شد.

پاویون جمهوری اسلامی ایران در فضایی حدود 300 متر اختصاص یافت و 12 مرکز فعال گردشگری کشورمان در آن حضور داشتند که با استقبال گسترده بازدیدکنندگان و شرکت‌کنندگان از سراسر جهان همراه بود.

برگزاری شب ایرانی، دعوت از تور اپراتورها، اجرای موسیقی اقوام ایرانی، عرضه سوغات و محصولات کشورمان و نمایش صنایع دستی، برپایی چایخانه ایرانی و انتشار ویژه نامه تخصصی گردشگری ایران از جمله برنامه‌های پاویون ایران در این دوره از نمایشگاه بود.

محمدمهدی احمدی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا نیز با حضور در نمایشگاه از غرفه ایران و شرکت‌های گردشگری حاضر در آن بازدید کرد و در جریان فعالیت‌های آنان قرار گرفت.

شناساندن ظرفیت‌های گردشگری ایران به اسپانیایی‌ها

وی در حاشیه برگزاری این نمایشگاه در گفت‌وگو با یکی از شبکه‌های تلویزیونی اسپانیا با اشاره به ظرفیت‌های بالای ایران در حوزه گردشگری اظهار داشت: حضور دفاتر گردشگری جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه، شرایط را برای حضور مردم اسپانیا بلکه دنیا آماده می‌کند تا با ظرفیت‌های فرهنگی، گردشگری و هنری و علمی ایران آشنا شوند.

رایزن فرهنگی کشورمان در حاشیه این رویداد فرهنگی از غرفه‌ کشور سوریه و مؤسسه حلال اسپانیا بازدید و با معاون وزارت میراث سوریه و مدیر مؤسسه حلال اسپانیا خانم ایزابل مورنو، رئیس آموزشگاه حلال در این مؤسسه، خانم بارابارا روئیز و نیز مسئول موزه شهر کوردوبا تبادل نظر کرد.

انتهای پیام/

 

م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved