logo
logo
تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین
  • 1401/03/25 - 18:35
  • 189
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
وزیر آموزش عالی اقلیم کردستان:

تمایل داریم دانشجویان اقلیم کردستان برای ادامه تحصیل به دانشگاههای ایران بروند

آرام قادر گفت: ما در دوران صدام با رزمندگان ایرانی در یک سنگر خونمان آمیخته شد و حال تمایل داریم دانشجویان اقلیم کردستان به دانشگاههای جمهوری اسلامی ایران برای ادامه تحصیل بروند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نصراله رشنودی سرکنسول به همراه هاشمی وابسته فرهنگی و زهره‌وند کارشناس دیپلماسی عمومی کنسولگری جمهوری اسلامی با آرام قادر وزیر آموزش عالی اقلیم کردستان دیدار کردند.

در این دیدار از وزیر آموزش عالی اقلیم کردستان برای سفر به جمهوری اسلامی ایران به میزبانی وزارت علوم دعوت شد که این پیشنهاد مورد استقبال وی قرار گرفت.

علامه بر این درخواست دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر ایجاد شعبه در اقلیم کردستان عراق مورد پیگیری قرار گرفت که آرام در این خصوص گفت موضوع را از نخست وزیر پیگیری و نتیجه را اعلام می‌کنم.

نصراله رشنودی با توجه به نیازمندی دانشجویان رشته پزشکی در اربیل، ایجاد دانشکده پزشکی با همکاری دانشگاه‌های پزشکی جمهوری اسلامی ایران را پیشنهاد کرد.

آرام قادر گفت: ما در دوران صدام با رزمندگان ایرانی در یک سنگر خونمان آمیخته شد و حال تمایل داریم دانشجویان اقلیم کردستان به جای کشور ترکیه به دانشگاههای جمهوری اسلامی ایران برای ادامه تحصیل بروند و از جمهوری اسلامی می‌خواهیم سخت‌گیری لازم در راستای پیشرفت علمی دانشجویان کردستان عراق را داشته باشد تا از لحاظ علمی همانند دانشجویان و دانشمندان ایرانی پیشرفت کنند.

انتهای پیام/

م. حسنی

م. حسنی

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved