logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1402/03/03 - 11:40
  • 360
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
دبیر جشنواره بین‌المللی نگارگری الجزایر:

هنر ایرانی از موقعیت ممتازی در جهان برخوردار است

خانم سامیه قادرین گفت: هنر ایرانی در جهان جایگاه و درخشش خود را داشته و از موقعیت ممتازی برخوردار است و این آرزوی هر الجزایری است که در مکتب هنری ایران حضور یافته و به آموزش آن بپردازد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، خانم سامیه قادرین، دبیر جشنواره بین‌المللی نگارگری الجزایر و از مسئولان مدرسه عالی هنرهای زیبای این کشور ضمن حضور در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در الجزایر با  سیدجلال جعفری‌میرآقایی، رایزن فرهنگی کشورمان دیدار و پیرامون همکاری‌های دوجانبه در زمینه آموزش هنر مینیاتور ایرانی به علاقه‌مندان الجزایری گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که با حضور خانم ساعدی، استاد ایرانی طراحی و مینیاتور انجام شد، جعفری‌میرآقایی موضوع همکاری با دبیرخانه جشنواره بین‌المللی نگارگری الجزایر و مدرسه عالی هنرهای زیبای این کشور را مطرح و آمادگی رایزنی فرهنگی را برای برگزاری دوره‌های مشترک آموزش هنر به جوانان الجزایری اعلام کرد .

خانم سامیه قادرین با استقبال از این طرح پیشنهادی اظهار داشت: هنر ایرانی در جهان جایگاه و درخشش خود را داشته و از موقعیت ممتازی برخوردار است و این آرزوی هر الجزایری است که در مکتب هنری ایران حضور یافته و به آموزش آن بپردازد.

وی برگزاری کارگاه‌های آموزشی هنر مینیاتور ایرانی را از سوی دبیرخانه جشنواره بین‌المللی نگارگری صد در صد و برقراری کلاس آموزش این هنر را در مدرسه عالی هنرهای زیبای الجزایر موکول به هماهنگی با وزیر فرهنگ و هنر این کشور کرد.

انتهای پیام/

م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved