logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1401/12/26 - 17:57
  • 343
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در دیدار با وزیر فرهنگ عراق عنوان شد؛

همکاری در تولید مشترک فرهنگی

احمد البدرانی وزیر فرهنگ، گردشگری و آثار باستانی عراق به استقبال مردم عراق از سریال‌هاى ایرانى اشاره کرد و همکاری دو کشور در زمینه فیلم‌سازی و سریال‌سازی را شایسته توجه دانست.

 به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ،چهارشنبه ی گذشته  آل صادق سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد همراه با حجت الاسلام و المسلمین اباذری رایزن فرهنگی کشومان با  احمد البدرانی وزیر فرهنگ گردشگری و آثار باستانی کشور عراق دیدار کرد. در این دیدار سفیر کشورمان به پیوندهای فرهنگی و تمدنی دو کشور اشاره نمودند و خاطرنشان کردند: دو کشور ایران و عراق دارای ریشه‌های مشترک تمدنی و فرهنگی و مذهبی متعددی هستند و مرزهای همسایگی گسترده باعث ایجاد ارتباطی عمیق بین دو ملت شده است. ایشان همچنین با تأکید بر لزوم همکاری هر چه بیشتر بین دو کشور و فعالسازی یادداشت تفاهم بین دو کشور در زمینه امور فرهنگی گفتند: دو کشور می‌توانند در زمینه تولید آثار فرهنگی همچون فیلم‌های سینمایی و سریال با همدیگر همکاری‌های فراوانی داشته باشند. آقای آل صادق پیشنهاد دادند با تولید آثاری از قبیل فیلم سینمایی، سریال و مستند، مبارزات دو ملت علیه داعش ثبت شود تا مانع تحریف آن توسط دیگران شویم. ایشان با اشاره به فعالیت‌های گسترده در حوزه زیارت و توریسم درمانی، بر فعالسازی گردشگری تاریخی و طبیعی نیز تأکید نمودند.

 احمد البدرانی وزیر فرهنگ، گردشگری و آثار باستانی عراق به استقبال مردم عراق از سریال‌هاى ایرانى اشاره کرد و همکاری دو کشور در زمینه فیلم‌سازی و سریال‌سازی را شایسته توجه دانست. وزیر فرهنگ عراق با بیان اینکه آثار باستانی در ایران و عراق بسیار ارزنده هستند بر لزوم صیانت مشترک از آثار باستانی دو کشور تأکید نمود و گفت: دو کشور باید نسبت به حفظ آثار و منع قاچاق آنها توجه ویژه‌ای داشته باشند.

 در پایان سفیر جمهوری اسلامی ایران از تلاش‌های وزارت فرهنگ عراق در راستای مرمت طاق کسری تشکر کرد و جویای روند اقدامات مربوط به این اثر تاریخی و تمدنی ایرانی شد. ایشان همچنین لزوم توجه به آثار باستانی و فعالیت‌های پژوهشی مشترک در این حوزه را گوشزد نمود.

بهروز عباس زاده

بهروز عباس زاده

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved