logo
logo
تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین
  • 1401/03/25 - 16:47
  • 103
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
در دیدار «کامرانی» با رئیس جشنواره دوسالانه بین‌المللی فیلم زنان نیجریه مطرح شد؛

ظرفیت بالای ایران در حوزه فیلم و حضور در جشنواره و مسابقات بین المللی جهان/ اعلام آمادگی برای برگزاری کلاس‌های هنری و نشستهای تخصصی اصحاب رسانه

رایزن فرهنگی کشورمان در نیجریه با خانم کارولین سیمن رئیس مرکز غیر دولتی «صدای دختران نیجریه» و رئیس «جشنواره دوساله فیلم زنان نیجریه» دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، برقراری ارتباط مستمر با مراکز و موسسات فرهنگی و هنری بویژه با انجمن‌ها و تشکل‌های حرفه‌ای در حوزه فیلم و فعالیت‌های هنری در راستای بهره مندی از ظرفیت‌های موجود در محل ماموریت، از اهداف و ماموریت اصلی این نمایندگی‌های فرهنگی در خارج از کشور است.
 
رایزن فرهنگی کشورمان در نیجریه در همین راستا با کارولین سیمن رئیس مرکز غیردولتی «صدای دختران نیجریه» و رئیس «جشنواره دوساله فیلم زنان نیجریه» با دیدار کرد.
 
در این دیدار مجید کامرانی به ظرفیت بالای جمهوری اسلامی ایران در حوزه فیلم و حضور در جشنواره و مسابقات بین المللی جهان و کسب جایگاه بالا از سوی آن‌ها اشاره کرد و فیلم‌های زیاد تولید شده توسط خانم‌ها در ایران را نیز مورد تاکید قرار داد و این حوزه را برای تعامل با زنان نیجریه بسیار مناسب دانست و آمادگی رایزنی را برای تبادل هرگونه تجارب در این خصوص را اعلام داشت.
 
برگزاری کلاس‌های زنده و آزاد هنری، مبادله هیات‌های هنری با همکاری این مرکز، گفتگو‌های مستمر برای مبادله آخرین دستاورد‌ها، برگزاری هفته فیلم، نشست‌های مشترک تخصصی با اصحاب رسانه از دیگر برنامه‌های پیشنهادی کامرانی در این دیدار بود.
 
 کارولین سیمین رئیس جشنواره فیلم زنان بین‌المللی نیجریه، ضمن اشاره به افق‌های پیشرو و فعالیت‌های مرکز خود، گزارش خود را از نحوه اجرای اولین جشنواره فیلم زنان بین‌المللی نیجریه که در ابتدای سال جاری برگزار شده، به رایزن فرهنگی ارائه کرد و حضور پر شور و پرتعداد کارگردانان ایرانی زن در این رخداد را فرصت خوبی برای شناخت آنان دانست و در ادامه خواستار ادامه همکاری در این خصوص شد.
 
شایان ذکر است در این دیدار مقرر شد، حوزه‌های همکاری رایزنی و این مرکز در قالب یک تفاهم نامه همکاری تهیه تا مقدمات مبادله آن انجام پذیرد.
 
 
معرفی جشنواره دو سالانه بین المللی فیلم زنان نیجریه
 
این جشنواره یک جشنواره فیلم برتر در نیجریه محسوب می‌شود و هدف آن تجلیل از زنان در حوزه سینما در سراسر جهان، آشنائی با ظرفیت فیلم‌سازان زن و تقویت آن است تا از این طریق بستر‌هایی را برای فیلم‌سازان زن در سطح ملی و جهانی مهیا شود. 
 
جشنواره دو سالانه بین‌المللی فیلم زنان نیجریه معروف به WIFFEN برای حمایت و توانمندسازی یکدیگر برای رشد و شکوفایی در صنعت فیلم جهانی تاسیس شد.
 
این جشنواره زمینه را برای حضور دختران جوان و الهام آن‌ها از دیگر فیلم سازان در سطح جهان فراهم می‌کند تا بتوانند داستان‌ها و پیام‌های خود را از طریق فیلم و بدون ترس از تحقیر یا سوء‌استفاده از جنسیت آن‌ها، بیان کنند.
 
جشنواره بین المللی فیلم زنان نیجریه فیلمسازان زن را تشویق می‌کند که فکر کنند، تصور کنند، خلق کنند و داستان‌های خود را با جهان به اشتراک بگذارند.
 
این جشنواره آثار ارسالی را به صورت رایگان می‌پذیرد. WIFFEN از طریق ترکیبی از نمایش فیلم، بحث و فرصت‌های توسعه حرفه‌ای و همچنین گنجاندن رویداد‌های روز جهانی زن در برنامه‌های خود، بستری را برای به چالش کشیدن عدم تعادل جنسیتی و عدم تنوع در صنعت فیلم و رسانه فراهم می‌کند.
 
انتهای پیام/
م. حسنی

م. حسنی

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved