-->
logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1402/10/24 - 21:44
  • 316
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

حضور فرهنگی ایران در جام ملت های آسیا

هم زمان با آغاز بازیهای جام ملت های آسیا پاویون جمهوری اسلامی ایران در لوسیل قطر افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی"مرحبا آسیا"، یک رویداد فرهنگی مهم با برنامه‌ریزی توسط دولت قطر، از بیستم دی ماه و به مدت یک ماه در بلوار لوسیل آغاز به کار کرده است. بر اساس گزارش‌ها این رویداد با هدف معرفی فرهنگ، هنر و آداب و رسوم کشورهای شرکت‌کننده در جام ملت‌های آسیا برگزار شده است.
 
در این نمایشگاه که با استقبال بسیار زیاد مردم قطر و تماشاگران جام ملت‌های آسیا مواجه شده است، کشورهای مختلف با حضور هنرمندان و گروه‌های موسیقی محلی خود، به شناساندن فرهنگ و هنر و آداب و رسوم خود پرداخته‌اند.
 
گروهی 20 نفره از ایران، با هماهنگی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قطر در این رویداد شرکت کرده‌اند. هنرمندان ایرانی در رشته‌های مختلفی از جمله موسیقی سنتی، صنایع دستی، موسیقی نواحی، تذهیب، نگارگری، خوشنویسی، نقاشی روی شیشه، قلم‌زنی، مشبک فلز و دیگر حوزه‌های هنری در پاویون ایران حضور یافته‌اند.
 
اجراهای موسیقی سنتی و نمایش‌های هنری هنرمندان ایرانی در این رویداد با استقبال گسترده بازدیدکنندگان مواجه شده‌اند. به همراه این، آثار بی‌نظیر فرش دستباف ایرانی، میناکاری، خاتم‌کاری و دست‌بافته‌های ایرانی در غرفه ایران به نمایش گذاشته شده است.
 
هنرمندان ایرانی مقیم قطر در کنار هنرمندان اعزامی از ایران نیز با شرکت در این برنامه‌ها، به پرباری و غنای پاویون ایران در نمایشگاه لوسیل افزوده‌اند. 
بهروز عباس زاده

بهروز عباس زاده

تصاویر

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved