logo
logo
تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین
  • 1401/03/26 - 16:59
  • 163
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در دیدار احمدوند با معاون کمیته گردشگری شهرداری مسکو مطرح شد؛

افزایش همکاری‌های ایران و روسیه در زمینه گردشگری/ تعیین روز تهران و مسکو در پایتخت‌های دو کشور

معاون کمیته گردشگری شهرداری مسکو با حضور در رایزنی فرهنگی ایران در روسیه با مسعود احمدوند دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، تاتیانا شارشاویتسکایا معاون کمیته گردشگری شهرداری مسکو با حضور در رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه با مسعود احمدوند رایزن فرهنگی کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که با حضور آنا فونارکوا معاون بین‌الملل کمیته گردشگری شهرداری مسکو برگزار شد، مسعود احمدوند رایزن فرهنگی ایران در روسیه با اشاره به اینکه توسعه گردشگری یکی از بهترین مسیرها برای افزایش شناخت مردم کشورها از یکدیگر است، گفت: خوشبختانه با پشت سر گذاشتن محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا فعالیت‌های مرتبط با گردشگری در حال رونق است و ایران و روسیه با توجه به مزیت‌هایی مانند همسایگی، پروازهای مستقیم و جاذبه‌های طبیعی و میراثی ظرفیت مناسبی برای همکاری در این زمینه دارند.

احمدوند افزود: شهرداری تهران و مسکو در سال 2015 قرارداد خواهرخواندگی امضا کردند و همکاری‌های متنوعی در عرصه‌های مختلف با هم دارند و امیدوار هستیم با توجه به اراده‌ای که در مدیران هر دو بخش وجود دارد در حوزه گردشگری نیز زمینه‌های همکاری افزایش یابد.

تاتیانا شارشاویتسکایا معاون کمیته گردشگری شهرداری مسکو نیز با اشاره به اینکه گسترش روابط در حوزه گردشگری خارجی یکی از اولویت‌های شهرداری مسکو است، گفت: علاقه‌مند هستیم ضمن ارتباط با بخش گردشگری شهرداری تهران اقدامات لازم را برای افزایش سفر ساکنان این دو پایتخت بزرگ به ایران و روسیه انجام دهیم.

در ادامه این دیدار طرفین درباره تعیین روزی به عنوان روز تهران و مسکو در پایتخت‌های دو کشور، نصب مجسمه‌های مفاخر ایران و روسیه در تهران و مسکو و بهره‌مندی از فناوری‌های نوین در معرفی ظرفیت‌های گردشگری گفتگو و تبادل نظر کردند.

انتهای پیام/

م. حسنی

م. حسنی

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved