logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1402/03/03 - 11:11
  • 221
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

اعطای گواهینامه دکتری به دانش آموختگان دانشکده زرتشتیان در بمبئی

گواهینامه دکتری به دانش آموختگان دانشکده زرتشتیان در مرکز فرهنگی روسیه در بمبئی اعطا شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم سی و هفتمین کنگره جهانی علم و معنویت و اعطای گواهینامه دکتری به دانش آموختگان  دانشکده زرتشتیان با حضور امان اله صیادی، مسئول خانه فرهنگ کشورمان در بمبئی به عنوان میهمان ویژه، شریفی، مسئول دیپلماسی عمومی سرکنسولگری ایران به نمایندگی از سرکنسول به همراه خانم مهر مستر موس، رئیس دانشکده زرتشتیان، نماینده سرکنسول روسیه در بمبئی، اساتید و دانشجویان این دانشکده و جمعی از شخصیت‌های فرهنگی هند در مرکز فرهنگی علمی روسیه برگزار شد.

این مراسم با روشن کردن چراغ شمعی رسما آغاز شد و با پخش سرود ملی سه کشور ایران، روسیه و هند طنین انداز شد. 

خانم مهرمستر موس ضمن عرض خوش آمدگویی به مهمانان گفتند: امروز 37 امین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشکده زرتشتیان را برگزار می‌کنیم و امیدواریم که فارغ التحصیلان از مزایای مدرکشان بهرمند شوند و در آینده در راه توسعه طب جایگزین در جامعه کوشش و فعالیت کنند.

در ادامه، نماینده سرکنسول روسیه در هند ضمن سخنرانی کوتاهی اظهار امیدواری کرد که فارغ التحصیلان این دانشکده بتوانند دانش خود را برای سلامتی روحی و جسمانی جامعه بهره گیرند.

پس از آن، مدرک دکتری برخی از فارغ التحصیلان اهدا شد و صیادی، مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی گفت: خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران از جمله نهادهای فرهنگی است که با سابقه طولانی بیش از ۵۰ سال فعالیت در زمینه‌های علمی و تحقیقاتی و فرهنگی و آموزشی با دانشگاه‌های کشور دوست و برادر خود هندوستان فعالیت مشترک دارد.

وی افزود: اشتراکات فراوانی میان جامعه دو کشور وجود دارد و دو کشور ایران و هندوستان دارای روابط عمیق تاریخی در طول قرن ها بوده و همچنین ادامه دارد.

صیادی با اشاره به استفاده مردم ایران از طب سنی بیان کرد: ایران یکی از هفت گهواره تمدنی جهان محسوب می‌شود که از دیرباز در زمینه پزشکی و طبابت مطرح بوده است.  دانشمندان بزرگی همچون ابن سینا، زکریای رازی، ابوریحان بیرونی، جرجانی، جالینوس در این زمینه فعالیت داشتند.

م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved