logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1401/05/12 - 10:07
  • 432
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

همکاری‌ ایران و قزاقستان در زمینه گردشگری گسترش می‌یابد

در دیدار نمایندگان آژانس توریستی OTC Tour قزاقستان و رایزن فرهنگی ایران در قزاقستان، راه‌های گسترش همکاری‌های دو کشور در زمینه گردشگری بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نمایندگان آژانس توریستی OTC Tour  قزاقستان با علی اکبر طالبی‌متین، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان دیدار و نحوه اجرایی سازی تفاهم نامه‌های فرهنگی که در جریان سفر قاسم ژومارت توکایف، رئیس جمهور قزاقستان به ایران صورت گرفت را بررسی کردند.

ژارکین از نمایندگان آژانس توریستی قزاقستان در سخنانی، گفت: پس از سفر رئیس جمهور قزاقستان به ایران و دیدار وی با مقامات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران و با اعلام رژیم بدون ویزای 14 روزه برای شهروندان ایران، فضایی برای توسعه همکاری‌های توریستی بین دو کشور فراهم شد و بدین دلیل پیشنهاد همکاری در این حوزه از طریق برقراری ارتباط با آژانس‌های گردشگری ایرانی داریم.

وی افزود: آژانس توریستی OTC Tour  قزاقستان در میان سایر آژانس‌های گردشگری این کشور، پایین ترین نرخ قیمت را به لحاظ تسهیلات برای تورهای داخلی قزاقستان دارد.

ژارکین بیان کرد: افزون بر این، پس از راه اندازی تورهای قزاقستان برای گردشگران ایرانی در شهرهای آلماتی، نورسلطان و ترکستان، می‌توانیم تسهیلات ویژه‌ای برای آنها در نظر بگیریم.

طالبی‌متین، رایزن فرهنگی کشورمان گفت: ایران و قزاقستان دو کشور همسایه، برادر و دوست هستند و روابط فرهنگی دو کشور دارای ریشه‌های تاریخی، دینی و فرهنگی پرشماری است.

وی افزود: لازم است به سرعت کارهای اجرایی تفاهم نامه‌های منعقده در سفر ریاست جمهوری قزاقستان آغاز تا کاستی‌های گذشته برطرف و فصل جدیدی از مناسبات فی مابین انجام شود. 

طالبی‌متین افزود: یکی از ابزارهای مهم راه‌اندازی تورهای گردشگری، داشتن پروازهای مستقیم بین شهرهای مبدا و مقصد است و در این زمینه پروازهای مستقیم تهران-آلماتی، تهران-مشهد و گرگان-آکتائو به طور دائم صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: در صورت اجرایی شدن رژیم لغو روادید 14 روزه و با توجه به افزایش تقاضای سفر بین دو کشور امکان بررسی پروازهای مستقیم تهران نورسلطان و بالعکس در دستور کار قرار خواهد گرفت.

در پایان این دیدار مقرر شد به طریق مقتضی در اولین فرصت زمینه‌های گفتگو و برگزاری جلسات وبیناری بین آژانس‌های گردشگری ایران و قزاقستان فراهم شود.

انتهای پیام/ص

 

 

 

 

 

 

م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved