logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1401/09/02 - 19:48
  • 834
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در حاشیه جام جهانی قطر ؛

نمایشگاه «شکوه ایران» افتتاح شد

امروز همزمان با برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی 2022 به همت رایزن فرهنگی کشورمان در قطر و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، نمایشگاه "شکوه ایران" در شهرک کتارا افتتاح شد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نمایشگاه صنایع دستی و محصولات فرهنگی «شکوه ایران»، امروز ساعت ۱۶بعد از ظهر به وقت قطر باحضور مهدی پور، معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کلهر معاون فرهنگی و ورزش همگانی وزارت ورزش، دهقانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در قطر، بختیاری رایزن فرهنگی ایران در دوحه و خالد السلیطی، رئیس مرکز فرهنگی کتارا افتتاح شد.

بختیاری، رایزن فرهنگی کشورمان در معرفی این  نمایشگاه گفت؛ از سه استان اصفهان،بوشهر،فارس  به صورت خاص در این نمایشگاه فرهنگی شرکت کرده اند و به ارائه محصولات خود پرداخته اند.

وی افزود معرق، میناکاری، نقاشی و مخصوصا فرش های نفیس از جمله آثار ارائه شده در این نمایشگاه می باشد. همچنین اختصاص فضای مناسب برای ارائه موسیقی محلی و زورخانه ای در این مکان صورت گرفته است.

بختیاری درباره ی تنوع محصولات ارائه شده در نمایشگاه "شکوه ایران" بیان داشت: با توجه به جمعیت پرشور و با ذوقی که در ایام برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 در کشور قطر حضور دارند، تلاش کردیم متناسب با سلیقه‌های مختلف نسبت به معرفی توانمندی‌های هنری، تمدن و فرهنگ کشورمان گام برداریم . به عنوان مثال در این نمایشگاه حدود 15 گروه مختلف هنری حضور دارند.

وی همچنین با اشاره به ساعت فعالیت نمایشگاه افزود: نمایشگاه شکوه ایران هر روزه در طول یک ماه برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 از ساعت 12 تا 10 شب میزبان علاقمندان خواهد بود، اما براساس این رویکرد که تنها قرار است نسبت به معرفی هنر و فرهنگ یا جاذبه‌های کشورمان اقدام کنیم موضوع فروش محصولات یا صنایع دستی در این نمایشگاه مطرح نیست.

بهروز عباس زاده

بهروز عباس زاده

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved