logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1401/08/24 - 11:26
  • 278
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

رئیس دانشگاه الزهرا(س) کربلا خواستار گسترش همکاری‌های علمی با ایران شد

زینب عبدالحسین در دیدار رایزن فرهنگی کشورمان در عراق، خواستار گسترش همکاری‌های علمی با دانشگاه‌های جمهوری اسلامی ایران شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در راستای پیشبرد اهداف دیپلماسی کشورمان، حجت‌الاسلام غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق به همراه محمدجواد نجفی، مسئول بخش علمی ـ دانشگاهی رایزنی فرهنگی با خانم زینب عبدالحسین، رئیس دانشگاه الزهرا(س) کربلا و برخی از معاونین این دانشگاه، دیدار و گفت‌وگو کردند.

حجت‌الاسلام اباذری اقدامات عتبه مقدسه حسینی در ارتقای سطوح علمی و بهداشت عمومی در استان کربلا و دیگر شهرها را ارزشمند دانست و به سوابق همکاری‌های مشترک علمی و فرهنگی با بخش‌های مختلف جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.

وی اختصاص دادن دانشگاه مستقل برای آموزش بانوان و توجه به مسائل آنان را مصداقی از تکریم جایگاه زن در نظام اسلامی خواند و دانشگاه الزهرا(س) را پیشرو برای این امر در عراق معرفی کرد.

رایزن فرهنگی کشورمان در عراق به بیان ظرفیت‌های همکاری‌های مشترک دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی پرداخت.

زینب عبدالحسین، رئیس دانشگاه الزهرا(س) نیز ضمن ابراز خرسندی از دیدار صورت گرفته به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های علمی و فناوری در ایران اشاره و بسیاری از این موفقیت‌ها را در منطقه و جهان برجسته و ممتاز معرفی کرد.

وی خواهان گسترش همکاری‌های علمی با دانشگاه‌های ایران برای افزایش کمی و کیفی آموزش‌های دانشگاه الزهرا(س) شد.

در ادامه این دیدار، ظرفیت‌ها و راهکارهای لازم برای افزایش همکاری‌ها و تبادلات علمی ـ دانشگاهی این دانشگاه با دانشگاه‌های ایران بررسی شد و پس از آن هیأت همراه از این دانشگاه بازدید کردند.

بازدید رایزن فرهنگی کشورمان از سازمان بهداشت و درمان عتبه حسینی(س) عراق

حجت‌الاسلام اباذری به همراه نجفی، مسئول بخش علمی ـ ‌دانشگاهی رایزنی فرهنگی کشورمان در عراق از سازمان بهداشت و درمان عتبه حسینی(س) عراق بازدید کردند.

ستار الساعدی، رئیس سازمان بهداشت و درمان عتبه حسینی(ع) به تشریح فعالیت‌های این سازمان پرداخت و در ادامه، جلسه‌ای با حضور قناعتی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، آیتی، معاون بین‌الملل، شریعتی، رئیس واحد سبطین کربلای دانشگاه و برخی از اساتید حوزه‌های تخصصی این دانشگاه به منظور پیگیری و نهایی کردن آخرین اقدامات لازم جهت راه اندازی دانشگاه علوم پزشکی سبطین تشکیل شد.

حجت‌الاسلام اباذری بر ضرورت تسریع در انجام اقدامات نهایی راه اندازی دانشگاه علوم پزشکی سبطین تأکید و الساعدی از اقدامات رایزنی فرهنگی برای تلاش و تسریع در اخذ مجوز تأسیس و انجام هماهنگی‌های لازم تشکر کرد.

دیدار ماجد العبودی، مسئول انجمن فارغ‌التحصیلان دانشگاه المصطفی(ص) در عراق و حجت‌الاسلام اباذری، رایزن فرهنگی کشورمان در عراق و محمدجواد نجفی، مسئول روابط علمی‌ ـ دانشگاهی و زبان فارسی این نمایندگی فرهنگی از دیگر رویدادهای فرهنگی کشور عراق بود.

العبودی در سخنانی، با اشاره به فعالیت‌های انجمن فارغ‌التحصیلان دانشگاه المصطفی(ص) در عراق گفت: این انجمن که اعضای آن همه از فارغ‌التحصیلان عراقی در المصطفی(ص) هستند از سال 2013 در بغداد تشکیل و هم اکنون در شهرهای مختلف عراق دارای شعب فعال است.

حجت‌الاسلام اباذری خواستار افزایش کمی و کیفی فعالیت‌ها با همکاری سایر انجمن‌های فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و با حمایت رایزنی فرهنگی در عراق شد.

نجفی نیز در این دیدار، اقدامات انجمن فارغ‌التحصیلان المصطفی(ص) در عراق را تجربه‌ای برای سایر دانشگاه‌ها دانست و سپس تعاملات لازم برای ادامه همکاری‌های علمی ـ دانشگاهی در این حوزه را بررسی کرد.

انتهای پیام/

م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved