logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1401/06/30 - 11:00
  • 47
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس تور جهانگردی زرتشتیان هند:

شناساندن جاذبه‌های گردشگری ایران به هندی‌ها ضروری است

مهتا در دیدار نماینده فرهنگی کشورمان در بمبئی با تأکید بر برپایی نمایشگاه‌های جهانگردی در شهرهای مختلف هند گفت: شناساندن جاذبه‌های گردشگری ایران به هندی‌ها ضروری است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، کامران نژادلطفی، سرپرست خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی و مهتا، رئیس تور جهانگردی زرتشتیان هند با نام «دینی تور» با هدف بحث و تبادل نظر پیرامون گردشگری و بررسی راههای افزایش تعداد علاقه‌مندان بازدید از جاذبه‌های فرهنگی ایران و چگونگی فعالیت‌های دوجانبه دیدار کردند.

نژادلطفی به زمینه‌های همکاری فرهنگی ایران و هند اشاره کرد و گفت: ایران کشوری با تمدن چند هزار ساله، چهار فصل و با جغرافیایی منحصر به فرد و اماکن تاریخی بسیار متنوع و زیبا است.

نماینده فرهنگی کشورمان افزود: سالانه چندین میلیون گردشگر به این کشور پهناور که یکی از گهواره‌های تمدنی جهان است، سفر می‌کنند. با توجه به این ویژگی‌های بارز انتظار می‌رود، مردم بیشتری از سوی هند به ویژه نسل جوان و فرهیخته از کشورمان بازدید کنند.

مهتا به معرفی تور جهانگردی زرتشتیان هند پرداخت و اظهار داشت: این تور با بیش از بیست سال سابقه، تلاش همه جانبه‌ای را برای شناساندن جاذبه‌های توریستی و گردشگری ایران به هندی‌ها به ویژه نسل جوان انجام داده است و با همکاری خانه فرهنگ می‌توان شاهد افزایش شمار متقاضیان سفر به ایران بود.

رئیس تور جهانگردی زرتشتیان هند افزود: نمایشگاه‌های جهانگردی بسیاری در شهرهای هند از جمله بمبئی برگزار می‌شود که می‌تواند سکوی مناسبی برای شناساندن جاذبه‌های گردشگری محسوب شود.

وی ادامه داد: در کنار این نمایشگاه‌های بین‌المللی، خانه فرهنگ با توجه به پیشینه خود می‌تواند نمایشگاه‌های مجزا با هدف معرفی ایران و محصولات ایرانی برگزار کند که قطعا مورد استقبال مردمان هند قرار می‌گیرد.

در پایان این دیدار، پیرامون همکاری‌های ممکن در آینده به خصوص برگزاری نمایشگاه جهانگردی مشترک تبادل نظر شد.

انتهای پیام/ص

م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved