logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1401/12/27 - 10:08
  • 480
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌ها:

جمهوری اسلامی ایران منادی صلح و گفت‌وگوی فرهنگ‌ها میان ملل مختلف است

ضیایی در دیدار با دبیرکل اتحادیه کلیساهای اندونزی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران منادی صلح و گفت‌وگوی فرهنگ‌ها میان ملل مختلف است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، علی‌اکبر ضیایی، رئیس مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌ها به همراه محمدرضا ابراهیمی، رایزن فرهنگی کشورمان در اندونزی با کشیش جاکلوین فریتس مانوپوتی، دبیرکل اتحادیه کلیساهای اندونزی دیدار و گفت‌وگو کردند.

ضیایی در سخنانی، با اشاره به آداب و رسوم ایرانیان در عید نوروز گفت: گفت‌وگوی بین ادیان و فرهنگ‌ها موضوع مهمی است و در عصر مدرن می‌توان با ارزش‌ها و سنت‌‌های مختلف در جوامعی که دارای عقاید، فرهنگ‌ها و قومیت‌های مختلف هستند، زندگی مسالمت آمیز و در عین حال پرشوری برقرار کرد.

وی افزود: این چشم‌انداز با تأکید بر تنوع فرهنگی و مذهبی، درک بین فرهنگی و بین دینی احترام متقابل، تمایل به پذیرش  دیگران، تعهد به همبستگی و امنیت انسانی همه در راستای ایجاد یک فضای صلح آمیز امکان پذیر است.

رئیس مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌ها به تشریح فعالیت‌های این مرکز پرداخت و تأکید کرد: این مرکز در طول سنوات گذشته تاکنون نشست‌‌های بسیاری میان دانشمندان مسلمان با سایر ادیان برگزار کرده و با اعزام هیأت‌های مختلف در گفت‌وگو با سایر ادیان شرکت کرده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه گفت‌وگوهای ادیانی با موضوعات مختلف از قبیل سبک زندگی، معنویت و ... در سطح بالا در برخی از کشورها انجام شده است، پیشنهاد دور جدید گفت‌وگوها با اتحادیه کلیساهای اندونزی را مطرح کرد.

کشیش جاکلوین فریتس مانوپوتی، دبیرکل اتحادیه کلیساهای اندونزی نیز در این دیدار، گفت: اتحادیه کلیساهای اندونزی از سازمان‌های کلیسای پروتستان در اندونزی که تمرکز به وضعیت انسانی و حتی بحران محیط زیست دارد، حمایت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ارتباط خوبی با پیروان ادیان و مذاهب دارد، افزود: جمهوری اسلامی ایران نقش مهم و با ثباتی در منطقه و جهان دارد.

کشیش جالکون به موضوع اسرائیل و فلسطین اشاره کرد و گفت: این حق مردم فلسطین است که از سرزمین خودشان دفاع کنند و باید حق مردم فلسطین به رسمیت شناخته شود.

دبیرکل اتحادیه کلیساهای اندونزی بر لزوم توسعه همکاری‌های فرهنگی و ادیانی میان دو کشور تأکید کرد.

انتهای پیام/

م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved