logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1401/06/30 - 15:26
  • 878
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

آغاز نخستین دوره پاییزه مرکز آموزش زبان فارسی استانبول

در این دوره‌ها سعی شده است تا با بهره‌گیری از امکانات سمعی و بصری جهت پخش اشعار فارسی و فیلم‌های ایرانی بستر مناسب جهت آشنایی هر چه بیشتر فارسی‌آموزان با فرهنگ، زبان و تاریخ ایران اسلامی نیز فراهم شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در راستای گسترش و توسعه آموزش زبان فارسی دوره های آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان به همت وابستگی فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول و نمایندگی بنیاد سعدی در استانبول  همزمان با آغاز سال تحصیلی در ترکیه   در سطوح مختلف مقدماتی، نیمه میانی و میانی و پیشرفته   ، در اتحادیه نویسندگان ترکیه شعبه استانبول آغاز شد.

در ابتدای این دوره ها، فارسی آموزان ضمن معرفی خود، درباره هدف واز آموزش زبان فارسی فارسی و زمینه های آشنایی با فرهنگ و زبان ایران پرداختند. فراگیران در این دوره، در سطوح مختلف زبان فارسی را با استفاده از کتاب های  گام اول ، مینا، ایرانشناسی، واژگان و منابع درسی تالیف شده  بر اساس استاندارهای  اعلام شده  از سوی  بنیاد سعدی طی مدت 24 ساعت آموزشی در دو برنامه فشرده و نیمه فشرده فرا خواهند گرفت. 

 دوره پاییزه آموزش زبان  فارسی  روزهای ( دوشنبه- پنجشنبه/ سه شنبه و پنجشنبه) و آخر هفته ( روزهای شنبه در دو نوبت صبح و عصر ) با حضور تقریبا  5۰  فارسی آموز  برگزار می شود . از قشرهای مختلف جامعه ترکیه  از جمله دانشجویان ، استادان ،کارمندان و هنرمندان در این دوره های شرکت کرده اند .

بهروز عباس زاده

بهروز عباس زاده

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved