logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1401/06/30 - 10:10
  • 659
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

آثار نقاشی هنرمندان ایرانی در تفلیس به نمایش درآمد

با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در گرجستان، 71 اثر نقاشی هنرمندان ایرانی در گالری «هنرمن» شهر تفلیس به نمایش درآمد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در گرجستان، نمایشگاه نقاشی هنرمندان ایرانی با حضور احمدعلی مهری‌اردستانی، رایزن فرهنگی و سید مجتبی موسوی، کارشناس سفارت کشورمان در تفلیس، جمعی از هنرمندان، ایرانیان مقیم، اساتید و مسئولین کرسی‌های ایرانشناسی، دانشجویان رشته ایرانشناسی، خانم جمشیدی و سایر هنرمندان نقاش در گالری هنرمن شهر تفلیس افتتاح شد.

مهری‌اردستانی در سخنان کوتاهی، با اشاره به فرهنگ و تمدن غنی ایران اظهار داشت: هنر ایرانی نیاز به معرفی ندارد چراکه یکی از غنی ترین میراث‌های هنری در تاریخ جهان است.

رایزن فرهنگی کشورمان گفت: یکی از مهم ترین و پرطرفدار ترین هنرها، نقاشی است که در جهان مورد توجه بسیار قرار گرفته است و از آن برای بیان مفاهیم متفاوت در زندگی استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: به دلیل قدرتی که این هنر دارد نقاشان توانستند در طول زندگی بشر مفاهیم بسیاری را به انسان‌ها آموزش دهند. امید است با توجه به اشتراکات تاریخی و فرهنگی دو کشور ایران و گرجستان شاهد برپایی هرچه بیشتر نمایشگاه‌های هنری با حضور هنرمندان کشورمان برای معرفی فرهنگ و هنر ایرانی باشیم.

در ادامه، فاطمه جمشیدی، مؤسس و مربی آموزشگاه هنرهای تجسمی جمشیدی از همکاری و هماهنگی‌های صورت گرفته توسط  رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تفلیس برای برپایی این نمایشگاه تشکر و قدردانی کرد.

شایان ذکر است، فاطمه جمشیدی به همراه 8 تن از هنرمندان جوان ایرانی تعداد 71 اثر نقاشی خود را (سبک رئالیسم) در معرض دید علاقه‌مندان قرار دادند و گوشه‌ای از هنر غنی ایرانی را در شهر تفلیس به مدت دو روز به نمایش گذاشتند.

انتهای پیام/ص

م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved