logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1402/02/31 - 09:02
  • 558
  • : 2 دقیقه

دیدار از دانشگاه علوم و تکنولوژی دوحه

علی بختیاری رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در قطر، روز سه شنبه، 26 اردیبهشت‌ماه، با رشید بن عامری؛ معاون آموزش دانشگاه علوم و تکنولوژی دوحه دیدار و از بخش‌های مختلف این دانشگاه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی این نشست در محل ساختمان ریاست دانشگاه و با حضور پروفسور مایکل فیلیپس؛ مدیر بخش تحقیقات و خانم نجلا ابراهیم النعیمی؛ رئیس بخش همکاری‌های بین‌الملل دانشگاه برگزار شد و طرفین زمینه همکاری‌های دوجانبه فی‌مابین را مورد بررسی قرار دادند.

در ابتدا، معاون دانشگاه دوحه با خیر مقدم به رایزنی فرهنگی کشورمان برای حضور در دانشگاه، به اختصار به معرفی دانشگاه علوم و تکنولوژی دوحه پرداخت و گفت، دانشگاه علوم و تکنولوژی دوحه در سال 2022 رسما به عنوان یک دانشگاه ملی مستقل کار خود را آغاز کرد و پیش از آن به عنوان بخشی از کالج آتلانتیک شمالی در کانادا فعالیت داشت. وی افزود، این دانشگاه در رشته‌های علوم بهداشتی، فناوری اطلاعات، فناوری مهندسی، مطالعات تجاری و مطالعات بانکی و مالی ادامه داد.

در ادامه رشید بن عامری با بیان این که دانشگاه‌های ایران را می‌شناسد و می‌داند که آنها در جایگاه بسیار خوبی قرار دارند، آمادگی دانشگاه را برای توسعه روابط در حوزه‌های مختلف علمی و دانشگاهی اعلام کرد.

علی بختیاری؛ رایزن فرهنگی کشورمان نیز با معرفی رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در قطر و مأموریت آن در توسعه روابط علمی و فرهنگی بین دو کشور ایران و قطر، توسعه روابط با دانشگاه‌های قطر را به عنوان کشور همسایه و برادر، دارای اهمیت و اولویت توصیف کرد و افزود: ما آمادگی داریم، برای بازدید مسئولین دانشگاه علوم و تکنولوژی دوحه از دانشگاه‌های ایران و بالعکس، برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم را انجام دهیم.

بختیاری تبادل استاد و دانشجو، اعطای متقابل بورس در رشته‌های مختلف تحصیلی، اعطای فرصت‌های مطالعاتی و برگزاری نشست‌های علمی مشترک را به عنوان برخی از حوزه‌های همکاری با دانشگاه‌های ایران، معرفی کرد.

معاون دانشگاه دوحه، با استقبال از پیشنهادات ارائه شده، خواستار ادامه ارتباط و پیگیری موارد مورد مذاکره شد.

در ادامه رایزن فرهنگی کشورمان با همراهی پروفسور مایکل فیلیپس؛ مدیر بخش تحقیقات دانشگاه، از بخش‌های مختلف دانشگاه همچون دانشکده فنی مهندسی، دانشکده پزشکی، دانشکده فناوری اطلاعات و دانشکده مدیریت بازرگانی بازدید به عمل آورد.

شایان ذکر است، دانشگاه علوم و تکنولوژی دوحه که از سال 2002 با عنوان کالج آتلانتیک شمالی فعالیت خود را آغاز کرده، تاکنون 7000 فارغ التحصیل داشته و در حال حاضر به عنوان نخستین دانشگاه ملی قطر که آموزش کاربردی دانشگاهی و فنی و حرفه‌ای ارائه می‌دهد، با بیش از 5800 دانشجو در رشته های مختف علوم بهداشتی، فناوری اطلاعات، فناوری مهندسی، مطالعات تجاری و مطالعات بانکی و مالی تا مقاطع کارشناسی ارشد، به فعالیت مشغول است.

بهروز عباس زاده

بهروز عباس زاده

.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved