logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1401/09/01 - 09:15
  • 97
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
به همت رایزنی فرهنگی کشورمان؛

نخستین دوره المپیاد ایران ‌شناسی و زبان فارسی در قزاقستان برگزار شد

نخستین دوره المپیاد ایران ‌شناسی و زبان فارسی با حضور بیش از 40 دانشجوی رشته شرق ‌شناسی و ایران‌ شناسی دانشکده روابط بین‌الملل دانشگاه ملی اوراسیا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم افتتاحیه نخستین دوره المپیاد ایران ‌شناسی و زبان فارسی با حضور علی‌اکبر طالبی‌متین، رایزن فرهنگی ایران، رضوی، استاد ایران‌ شناسی و زبان فارسی و گلنار بیریمکول آوا، رئیس کرسی شرق‌ شناسی دانشگاه اوراسیا و بیش از 40 دانشجو در دانشکده روابط بین‌الملل دانشگاه ملی اوراسیا برگزار شد.

گلنار بیریمکول آوا، رئیس کرسی شرق‌شناسی دانشگاه ملی اوراسیا در سخنانی، مراتب قدردانی خود را از رایزنی فرهنگی کشورمان بابت پیگیری و کمک به اعزام استاد ایران‌شناسی و زبان فارسی از جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.

وی با ابراز تمایل نسبت به برگزاری برنامه‌های مشترک علمی و فرهنگی با رایزنی فرهنگی ایران گفت: تمام تلاش دانشگاه بر این است تا بتواند از ظرفیت حضور استاد رضوی در دانشگاه ملی اوراسیا نهایت استفاده را برده و مشکلات و آسیب‌های گذشته را مرتفع سازد.

برگزاری هفته سینمای ایران و نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری در قزاقستان

طالبی‌متین، رایزن فرهنگی کشورمان از همکاری یرلان صدیق اف، رئیس دانشگاه ملی اوراسیا، میراث قاسوبایف، رئیس دانشکده روابط بین‌الملل و گلنار بیریمکول آوا، رئیس کرسی شرق ‌شناسی دانشگاه اوراسیا به ‌منظور مساعدت و همکاری در اعزام استاد ایرانی به این دانشگاه قدردانی و از برگزاری نخستین دوره المپیاد ایران‌شناسی و زبان فارسی ابراز خرسندی کرد.

وی اظهار داشت: شرکت فعالانه دانشجویان در المپیادهای ایران ‌شناسی و زبان فارسی و کوشش مجدانه آنها در راستای ارتقای سطح دانش ایران ‌شناسی و زبان فارسی خود، زمینه‌ساز جذب آنها در شرکت‌های ایرانی خواهد بود.

طالبی‌متین به ظرفیت‌های فراوان دانشگاه ملی اوراسیا به ‌ویژه اتاق ایران در دانشکده شرق ‌شناسی اشاره کرد و با تأکید بر این مسئله که اتاق ایران مکانی برای معرفی ایران در تمامی جوانب آن است، انجام فعالیت‌های متنوع از جمله آموزش زبان فارسی، برگزاری نشست‌های علمی و تخصصی، برگزاری جلسات معرفی و شناخت مشاهیر و مفاخر ایرانی و اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری را مهم برشمرد.

وی همچنین از آمادگی رایزنی فرهنگی کشورمان جهت برگزاری هفته سینمای ایران و نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری در دانشگاه اوراسیا خبر داد.

پس از پایان مراسم افتتاحیه، دانشجویان رشته شرق ‌شناسی و ایران‌ شناسی در دو گروه (گروه اول دانشجویانی که زبان فارسی را به‌عنوان زبان اول خود انتخاب کرده‌اند و گروه دوم دانشجویانی که زبان فارسی زبان دوم آنان است) و در دو نوبت جداگانه به رقابت پرداختند.

این مراسم با اهدای جوایزی به رسم یادبود از سوی رایزنی فرهنگی کشورمان به حائزین رتبه برتر به پایان رسید.

انتهای پیام/

م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved