logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1402/03/02 - 08:19
  • 270
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

نمایش فیلم‌های ایرانی در جشنواره فیلم باستان شناسی صربستان

تعداد 22 فیلم از 6 کشور جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران در موزه ملی صربستان به نمایش گذاشته شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بیست و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم باستان شناسی صربستان با حضور 22 فیلم از 6 کشور یونان (2)، ایتالیا (4)، اسپانیا (3)، روسیه (2)، ایران (2) و صربستان (9) در موزه ملی صربستان برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه این جشنواره، خانم دانیلا وانوشیچ Danijela Vanušić معاون وزیر فرهنگ صربستان در امور حفاظت از میراث فرهنگی، خانم برشکوویچ، رئیس موزه ملی صربستان، امیر پورپزشک، رایزن فرهنگی کشورمان، دیپلمات‌های کشورهای یونان و عموم علاقه‌مندان حضور داشتند.

در سایت و پوستر طراحی شده موزه ملی، نام و لوگوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به همراه بنیاد فرهنگ یونان، مؤسسه فرهنگی ایتالیا، انستیتو سروانتس اسپانیا، انجمن جغرافیای روسیه به عنوان مراکز همکار درج شده است.

فیلم‌های ایرانی شرکت کننده در این جشنواره با عنوان کردها و ترکمن‌ها در ایران، زندگی و پیشینه تاریخی دو قوم کرد و ترکمن ایران را به نمایش می‌گذارد.

بنابر اعلام موزه ملی صربستان، فیلم‌های منتخب مانند سال‌های گذشته با ارزش‌های تولیدی بالا، تنوع رویکردها و شکل‌های جذاب تفسیر میراث فرهنگی شناخته می‌شوند و به این ترتیب همه علاقه‌مندان، دوستداران تمدن‌های کهن، فرهنگ‌های ناپدید شده و مردمان فراموش‌شده می‌توانند آثار ارزشمند جهان را ببینند.

شایان ذکر است، این جشنواره ( اول تا پنجم خرداد) در موزه ملی صربستان ادامه دارد. نمایش فیلم هر روز از ساعت 19:00 در موزه ملی صربستان آغاز می‌شود.

انتهای پیام

 

م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved