logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1402/03/02 - 08:32
  • 691
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

انتشار ویژه‌نامه مقایسه سبک زندگی اسلامی با سبک زندگی غربی در نخجوان

به همت وابستگی فرهنگی کشورمان در نخجوان، ویژه‌نامه «مقایسه سبک زندگی اسلامی با سبک زندگی غربی؛ آسیب‌های خانواده در سبک زندگی غربی» به زبان آذری، ترجمه و منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ابوالفضل ربیعی، وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در نخجوان با اعلام این خبر، گفت: این ویژه‌نامه همزمان با روز جهانی خانواده به زبان آذری ترجمه و منتشر شد.

وی افزود: این مجموعه با سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که فرمودند: "بحمدالله،‌ در کشور ما و در بسیاری از جوامع شرقی، بخصوص جوامع اسلامی، هنوز کمربند خانواده محفوظ است. آن پیوند خانوادگی، بحمدالله هست. آن صمیمیت و صفا و محبت هست. زن دلش برای مرد خود می‌طپد، ‌یکدیگر را از اعماق دل دوست دارند و زندگی صمیمی دارند. در جاهای دیگر این چیزها خیلی کم است. در کشورهای ما بخصوص در ایران، این زیاد است. این را تأمین کنید." در مورد خانواده آغاز می‌شود.

ربیعی اظهار داشت: روشن است که آموزه‌های اسلام ناب در تقابل مستقیم با فرهنگ‌های منحط غربی قرار دارد. آموزه‌هایی که رنگ و بوی معنوی و اخروی داشته، در دل خود ساده زیستی و همدلی را تبلیغ می‌کنند و تمام نقشه‌های فرهنگ غربی را نقش برآب می‌کند.

وابسته فرهنگی کشورمان در نخجوان ادامه داد: اگر چه خانواده اسلامی این توازن و ظرفیت را دارد که با پیروی از آموزه‌های بی بدلیل اسلام، از این چالش‌ها عبور کرده و تهدیدها را تبدیل به فرصت کند، ولی با توجه به گسترده هجوم نظام سلطه علیه اسلام و آرمان‌های آن، خطر تاثیرپذیری فرهنگ غربی زیاد شده است و این امر اهمیت حفاظت از خانواده‌های مسلمان در برابر سبک زندگی غربی را دوچندان می‌کند.

وی عنوان کرد: نمادهای فکری – نظری فرهنگ غرب، نمادهای ابزاری ترویجی فرهنگ غربی و اصلی ترین ابزارهای نفوذ غرب، عوامل و آسیب‌های سبک زندگی غربی برای خانواده، مهمترین آسیب‌های سبک زندگی غربی برای خانواده و اهمیت حفاظت از کانون خانواده در برابر سبک زندگی غربی از سرفصل‌های این ویژه‌نامه است.

ترجمه این ویژه‌نامه به زبان آذری می‌تواند با بیان نمادهای غربی بخشی از پشت پرده فرهنگ متهاجم غربی در مورد خانواده را آشکار و ضمن جلوگیری از این تهاجم غربی، برای آگاهی بیشتر ملت مسلمان منطقه جمهوری آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان در مسیر فرهنگ اسلامی که از غنای کاملی برخوردار است، موثر باشد.

انتهای پیام/

م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved