منو اصلی
اخبار > خواهان توسعه ارتباطات علمی با ایران هستیم


  چاپ        ارسال به دوست

رییس دانشگاه همدرد دهلی‌نو:

خواهان توسعه ارتباطات علمی با ایران هستیم

سید احتشام حسنین در دیدار رایزن فرهنگی کشورمان در دهلی‌نو گفت: دانشگاه همدرد علاقه‌مند به تعامل و ارتباط با نهادهای علمی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محمدعلی ربانی، رایزن فرهنگی ایران در دهلی‌نو در جریان بازدید از دانشگاه همدرد دهلی‌نو با سید احتشام حسنین، رییس این دانشگاه و یکی از نخبگان علمی هند دیدار و گفت‌وگو کرد.

ربانی از همکاری‌ها و تعاملات مستمر علمی ـ فرهنگی این دانشگاه و خانه فرهنگ ایران در دهلی‌نو ابراز رضایتمندی کرد و خواستار همکاری‌های گسترده در زمینه‌های مختلف فرهنگی شد.

رایزن فرهنگی کشورمان در دهلی‌نو افزود: همکاری‌های علمی و دانشگاهی با هند از اولویت‌های همکاری‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود و به همین جهت تشکیل کمیته ملی همکاری‌های علمی ایران و شبه قاره در وزارت علوم با عضویت چهارده دانشگاه برتر ایران نشان از اهتمام جدی جمهوری اسلامی ایران نسبت به گسترش همکاری‌های علمی دانشگاهی با شبه قاره به ویژه هند دارد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های مناسب همکاری‌های علمی و فرهنگی ایران و هند، تأسیس دبیرخانه دائمی گفت‌وگوهای فرهنگی بین‌المللی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را یادآور شد.

ربانی تأکید کرد: به منظور فراهم‌سازی امکان تعامل و همکاری مستمر میان نخبگان و دانشگاهیان ایران هند آمادگی داریم با همکاری دانشگاه همدرد دبیرخانه دائمی گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و هند را در یکی از دانشگاه‌های هند فعال کنیم.

وی همچنین، سومین دور از گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و هند و حضور رؤسا و نمایندگان 10 الی 15 دانشگاه‌های برتر ایران در این برنامه در هند را فرصت مغتنمی برای شکل‌گیری این دبیرخانه برشمرد.

رایزن فرهنگی کشورمان در دهلی‌نو آمادگی خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در دهلی‌نو را جهت فعال کردن گروه مطالعات ایران در این دانشگاه و همچنین برپایی همایش‌های علمی و جشنواره‌های فرهنگی هنری اعلام کرد.

حضور دانشجویان ایرانی در دانشگاه همدرد

سید احتشام حسنین تداوم همکاری‌های علمی با جمهوری اسلامی ایران را حائز اهمیت و سازنده دانست و گفت: دانشگاه همدرد به عنوان یک دانشگاه اسلامی و حضور دانشجویان و اساتید مسلمان در این دانشگاه همواره علاقه‌مند به تعامل و ارتباط با نهادهای علمی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران بوده است.

رییس دانشگاه همدرد در ادامه، حضور دانشجویان ایرانی در این دانشگاه را فرصتی مناسب برای گسترش تعاملات دانشگاهی با ایران برشمرد.

وی همچنین، معرفی ایران امروز به ویژه دستاوردهای علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران به دانشجویان و نخبگان هند را حائز اهمیت خواند و آن را فرصت مناسبی جهت مبادله تجربیات و همکاری مشترک در قالب برنامه‌های گوناگونی چون همایش‌های علمی، برپایی نمایشگاه و ... برشمرد.

رییس دانشگاه همدرد از تأسیس دبیرخانه گفت‌وگوهای فرهنگی و نشست‌های مشترک و دوره‌ای با دانشگاه‌های ایران استقبال و آمادگی این دانشگاه را برای مبادلات فرهنگی با امضای یک تفاهمنامه اعلام کرد.

انتهای پیام/ص

 


١٤:٠٢ - 1398/08/21    /    شماره : ٧٣٨٤٠٣    /    تعداد نمایش : ٤٨٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج