منو اصلی
اخبار > نشست «بررسی زبان وحدت و همدلی در بیان برخی از شُعرای پارسی‌گو» در هرات


  چاپ        ارسال به دوست

نشست «بررسی زبان وحدت و همدلی در بیان برخی از شُعرای پارسی‌گو» در هرات

وابسته فرهنگی ایران در هرات، نشست «بررسی زبان وحدت و همدلی در بیان برخی از شُعرای پارسی‌گو» در سالن اجتماعات این نمایندگی برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به مناسبت میلاد مسعود نبی مکرم اسلام(ص) و هفته وحدت، نشست «بررسی زبان وحدت و همدلی در بیان برخی از شعرای پارسی گو» در مرکز فرهنگی سرکنسولگری ایران در هرات با حضور شعراء، ادباء، فرهنگیان و پژوهشگران زبان و ادبیات فارسی برگزار شد.

رضایی‌دستجردی، وابسته فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات در این رابطه گفت: در این مراسم از اساتید و پژوهشگران زبان و ادبیات فارسی دانشگاه های دولتی و خصوصی، ادباء و فرهنگ دوستان دعوت شده تا گفتمان وحدت و همدلی در بیان شاعران زبان فارسی بررسی شود.

وی افزود: اگر ما دین اسلام را دین خاتم و پیامبر اسلام (ص) را پیامبر خاتم بدانیم، یقینا شروع و سر آغاز این رحمت الهی برای مسلمین که همانا پیوند وحدت و مودت است با میلاد مبارک ایشان آغاز شد.

رضایی‌دستجردی تأکید کرد: باید با تأسی به رسول گرامی اسلام که در حقیقت برای وحدت و همدلی و کامل نمودن مکارم اخلاقی مبعوث گردیده، وحدت و همدلی را حفظ و اعمال و کردار آن حضرت را سرلوحه زندگی مان قرار دهیم.

احمد غنی خسروی، رئیس دانشکده ادبیات دانشگاه هرات نیز در حاشیه این نشست گفت: زبان فارسی دری متعلق به یک حوزه زبانی بسیار بزرگ است و سه کشور بسیار بزرگ مالکین این زبان می باشند و هر سه کشور ایران، افغانستان و تاجکستان باید پاسدار این زبان و ادبیات باشند.

وی افزود: برگزاری چنین محافل و بحث و تبادل نظر فرهنگیان، ادباء، شعراء و نویسندگان دو کشور باعث نزدیکی ملت ها شده و زبان و ادبیات ما را  تقویت بخشیده و غنی تر می سازد.

ادباء، نویسندگان و فرهنگیان هرات با اشاره به هفته وحدت، بر برادری و اخوت بین مسلمانان تأکید نموده و می گویند: دشمنان اسلام در راستای ایجاد اختلاف و نفاق بین مسلمانان سرمایه گذاری های بسیار سنگین از طریق رسانه ها، انتقال فرهنگ ها و تربیه و تسلیح گروه های تروریستی تحت نام اسلام، انجام داده اند.

در این نشست ادبا و شاعران هراتی قطعه های ادبی و اشعارشان را پیرامون وحدت، همدلی و میلاد پیامبر مکرم اسلام(ص) به سمع و نظر حاضرین رساندند.

انتهای پیام/م

 


١٢:٤٠ - 1398/08/21    /    شماره : ٧٣٨٣٩٥    /    تعداد نمایش : ٤٩٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج