منو اصلی
اخبار > بررسی مطالعات زبان، ادبیات، فرهنگ و تاریخ در تفلیس


  چاپ        ارسال به دوست

بررسی مطالعات زبان، ادبیات، فرهنگ و تاریخ در تفلیس

سومین کنفرانس بین‌المللی «مطالعات زبان، ادبیات، فرهنگ و تاریخ» در تفلیس برگزار و بر تعمیق روابط دو کشور به ویژه در زمینه روابط فرهنگی و ادبی تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، آکادمی بین‌المللی علوم گرجستان و دانشگاه نیویژن گرجستان، به منظور گسترش و پيشبرد و ارتقای علمی و توسعه کمی و کيفی ادبیات و فرهنگ و بهبود بخشيدن به امور آموزشی و پژوهشی در زمينه‌های زبان و ادب، فرهنگ و تاریخ، سومین کنفرانس بین‌المللی «مطالعات زبان، ادبیات، فرهنگ و تاریخ» را با حضور و سخنرانی حمید مصطفوی، رايزن فرهنگی جمهوری اسلامی ايران در تفلیس برگزار کردند.

در این کنفرانس، اساتید، محققان و دانشجویان از کشورهای ایران، گرجستان، ترکیه، سوریه و عراق مقالات خود را در روز جمعه (17 آبان‌ماه) در محل دانشگاه نیوویژن در چندین محور تخصصی مانند زبان و ادبیات، ادبیات و فرهنگ، ترجمه، مطالعات فرهنگی، ارتباطات بین فرهنگی، زبان شناسی کاربردی، ادبیات و جهانی شدن ارائه کردند.

حمید مصطفوی، رايزن فرهنگی کشورمان در این کنفرانس با اشاره به موضوع کنفرانس، مطالعات زبان، ادبیات، فرهنگ و تاریخ را از عناصر کلیدی توسعه مناسبات و روابط فرهنگی بین کشورها دانست.

وی با اشاره به اشترکات فرهنگی و تاریخی بین دو کشور بر مطالعه تطبیقی و بررسی جنبه‌های گوناگون پیوند زبان، ادبیات، فرهنگ و تاریخ ایران و گرجستان در کنفرانس‌های آتی تأکید کرد.

رايزن فرهنگی کشورمان افزود: زبان، ادبیات و فرهنگ رابطه‌‌‌‌‌‌‌‌ی‌ متقابلی با یکدیگر دارند و هرکدام از این مؤلفه‌ها می‌تواند علاوه بر پیوند دو ملت بر مواضع مشترک دو کشور بیافزاید و بوسیله آن، زمینه‌های همکاری، دوستی میان مردم دو کشور را فراهم کند.

مصطفوی اظهار کرد: پرداختن به زبان و ادبیات تطبیقی هم برای غنی‌سازی ادبیات بومی و ملی هر ملت پُرثمر خواهد بود و هم در بُعد جهانی باعث ایجاد تفاهم و پیوند میان ملت‌ها می‌شود.

وی اظهار امیدواری کرد که همکاری فعال میان دانشگاه‌های دو کشور ایران و گرجستان در جهت تعمیق روابط دو کشور به ویژه در زمینه روابط فرهنگی و ادبی، با نقش‌آفرینی اندیشه‌ورزان، پژوهشگران و دانشمندان تداوم یابد.

انتهای پیام/ص


١٠:٣٧ - 1398/08/18    /    شماره : ٧٣٨٢٤٧    /    تعداد نمایش : ٤٣١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج