منو اصلی
اخبار > تأکید بر توسعه همکاری‌های مشترک فرهنگی بین افغانستان و ایران


  چاپ        ارسال به دوست

تأکید بر توسعه همکاری‌های مشترک فرهنگی بین افغانستان و ایران

در جریان بازدید رییس حزب نهضت اسلامی افغانستان از مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در هرات بر توسعه همکاری‌های مشترک فرهنگی بین دو کشور تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مولوی محمد مختار مفلح، رییس حزب نهضت اسلامی افغانستان در بازدید از مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در هرات ضمن تبریک افتتاح رسمی مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در هرات بر تعمیق روابط فرهنگی با مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در هرات تأکید کرد.

وی با ارائه گزارشی از فعالیت‌های حزب نهضت اسلامی افغانستان در ولایات مختلف افغانستان توجه به جوانان و دانشگاه‌ها را به عنوان اولویت فعالیت‌های فرهنگی این نهضت برشمرد.

مولوی محمد مختار مفلح خواستار استفاده از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در فعالیت‌های فرهنگی و نیز، مشارکت و برگزاری برخی نشست‌های بخش فرهنگی نهضت را با مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران دانست.

وی با اشاره به هفته وحدت و برگزاری همایش «طلوع محمد(ص)؛ آغاز فرخنده حیات طیبه انسان» توسط نهضت اسلامی در هرات از حمایت مرکز فرهنگی در برپایی نمایشگاه پوستر و عکس تقدیر و تشکر به عمل آوردند.

وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در هرات نیز در ادامه با خوش‌آمدگویی به مولوی محمد مختار مفلح و هیأت همراه، فعالیت‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران را در چارچوب توافقنامه و تفاهمنامه‌های فرهنگی دوجانبه برشمرد و بر حمایت از فعالیت‌های تمامی مراکز بومی در افغانستان تأکید کردند.

انتهای پیام/ص


١٠:٢٧ - 1398/08/18    /    شماره : ٧٣٨٢٤٦    /    تعداد نمایش : ٣٥٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج