منو اصلی
اخبار > شب موسیقی سنتی ایرانی در قطر


  چاپ        ارسال به دوست

شب موسیقی سنتی ایرانی در قطر

شب موسیقی سنتی ایرانی در قطر با اجرای گروه «دل آوا» از استان یزد به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قطر و با همکاری شهرک فرهنگی کتارا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، شب موسیقی سنتی ایرانی در قطر با اجرای گروه «دل آوا» از استان یزد و با حضور محمدعلی سبحانی، سفیر و رضا شهریور، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قطر، سیف آل سعید به عنوان نماینده خالد السلیطی، مدیرکل شهرک فرهنگی کتارا و جمعی از چهره‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای قطر به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در قطر و با همکاری شهرک فرهنگی کتارا در سالن درامای این شهرک، برگزار شد.

سبحانی در سخنرانی خود، اظهار کرد: امروزه موسیقی یک زبان جهانی است و علاوه بر این هنری است دارای جاذبه‌ای مفتون کننده، گاه و بلکه اغلب، یک اثر موسیقایی زیبا و اصیل تأثیری بس عمیق‌تر از یک سخنرانی بر مخاطب خواهد گذاشت.

سفیر کشورمان در ادامه، افزود: با چنین نگرشی من قصد سخنرانی ندارم، بلکه پیام و ندای صلح و دوستی ملت و دولت ایران را از درون نُت‌های موسیقی هنرمندان کشورم به ملت و کشور دوست و برادر قطر و از این جایگاه ممتاز به همه جهانیان هدیه می‌کنم.

وی با اشاره به جایگاه و پیشتازی مؤسسه فرهنگی کتارا در سطح منطقه با مدیریت خالد بن ابراهیم السلیطی، شهرک فرهنگی کتارا را عروس مؤسسات فرهنگی و هنری منطقه عربی خواند.

در ادامه، گروه هنری کشورمان به اجرای چندین قطعه از قطعات موسیقی سنتی ایرانی در دستگاه‌های مختلف به صورت جمعی، دو نوازی و تکنوازی پرداختند.

همچنین، به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قطر و با هماهنگی مدیریت بازار سنتی «سوق واقف» دوحه، یک برنامه دیگر موسیقی سنتی ایرانی با حضور هنرمندان کشورمان در بازار سنتی و گردشگری سوق واقف برگزار شد.

در پایان اجرای گروه، روزنامه «الرایه» و رادیوی قطر با رایزن فرهنگی کشورمان در قطر و رییس گروه موسیقی مصاحبه به عمل آوردند.

بنابر اعلام این خبر، گروه سنتی دل آوا متشکل از 8 هنرمند علیرضا حسینی، نوازنده سه تار و سرپرست گروه، محسن حسینی، نوازنده سنتور، علی حسین‌زاده، نوازنده دف و سازهای کوبه‌ای، محمد شرعیاتی وزیری، نوازنده ویلون، امیر احمدی، نوازنده کیبورد، محمد تقی یادگاریان، نوازنده تنبک، علیرضا سهیلی‌زاده، نوازنده نی و محمد حاجی صادقی، خواننده بود که جزء اساتید و نخبگان موسیقی سنتی ایرانی در استان یزد به شمار می‌آیند.

انتهای پیام/ص

 


١٠:٠٤ - 1398/08/18    /    شماره : ٧٣٨٢٤٢    /    تعداد نمایش : ٣٨١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج