منو اصلی
اخبار > بازدید رایزن فرهنگی ایران از رادیو چین


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید رایزن فرهنگی ایران از رادیو چین

عباسعلی وفایی، رایزن فرهنگی ایران در پکن از بخش فارسی مرکز رادیو چین بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، عباسعلی وفایی، رایزن فرهنگی ایران در پکن به منظور بررسی راهکارهای تقویت همکاری‌ بین ایران و چین در زمینه‌های مختلف فرهنگی و رسانه‌ای از بخش فارسی مرکز رادیو چین بازدید کرد.

وفایی در این دیدار، روند رو به گسترش روابط ایران و چین را مثبت ارزیابی کرد و گفت: انتظار می‌رود با تایید دو طرف ایرانی و چینی برای داشتن برنامه همکاری‌های راهبردی بیست و پنج ساله در همه ابعاد، شاهد شکوفایی در بخش روابط فرهنگی نیز باشیم.

رایزن فرهنگی ایران در پکن حضور ایرانیان به ویژه دانشجویان و استادان ایرانی در دانشگاه‌های چین و بالعکس را در ایجاد بستری مناسب برای بسط روابط فرهنگی بسیار تأثیرگذار دانست.

لیو، مدیر مرکز رادیو چین در باره سوابق تاریخی و فعالیت بخش فارسی مرکز رادیو چین توضیحاتی را ارایه کرد.

وی همچنين، خواستار همکاری رایزنی فرهنگی ایران در پکن با مرکز رادیو چین برای در اختیار قراردادن اخبار فرهنگی بین دو کشور شد.

لیو از اعزام گروه مستندسازی مرکز رادیو چین به ایران خبر داد و افزود: با همکاری رادیو فرهنگ ایران روزانه یک ساعت برنامه رادیویی بر روی موج رادیو فرهنگ از این مرکز پخش می‌شود.

وی در ادامه به تألیف کتاب آموزش زبان فارسی از سوی این مرکز اشاره کرد و گفت: این بخش می‌کوشد که به گسترش زبان فارسی نیز کمک کند.

انتهای پیام/ص

 

 


١٤:٣٩ - 1398/06/30    /    شماره : ٧٣٦٠٤١    /    تعداد نمایش : ١٦٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج