منو اصلی
اخبار > تشریح پیام حج و عید قربان در تلویزیون ملی و رادیو بلال اوگاندا


  چاپ        ارسال به دوست

تشریح پیام حج و عید قربان در تلویزیون ملی و رادیو بلال اوگاندا

اهداف، پیام و درس‌های حج و عید قربان توسط محمدرضا قزلسفلی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تلویزیون ملی و رادیو بلال اوگاندا تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به مناسبت عيد سعيد قربان، محمدرضا قزلسفلی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اوگاندا ضمن حضور در برنامه زنده تلویزیون دولتی یو بی سی اوگاندا و رادیو بلال این کشور به تشریح فلسفه، اهداف، پیام و درس‌های حج و عید قربان پرداخت.

وی ضمن ابلاغ تبريك مقامات کشورمان به دولت و ملت اوگاندا گفت: پاکباختگی، پیراستگی از گناه، تجدید عهد بندگی، اطاعات حق، وصول به عالی‌ترین مدارج اخلاص و توحید پرورش روح ايثارگری‌، نمایش عشق و قرب به خداوند متعال و كسب تقوای الهی از هدف اصلی حج و عيد قربان است.

رایزن فرهنگی کشورمان در اوگاندا اظهار کرد: انفاق در راه خدا، مبارزه با نفس اماره، بکار گیری عقل و ایمان در مبارزه با شیطان و پیروان ابلیس، تزكيه نفس، تقويت روحيه ايثار، رسیدگی به گرسنگان، مستضعفین، همدردی با نيازمندان از جمله درس‌های انسان‌ساز عيد سعيد قربان است.

قزلسفلی با بيان اينكه حضرت ابراهيم(ع) برای اجرای فرمان الهی در ذبح فرزندش اندك ترديدی نكرد، گفت: عيد قربان در حقيقت تمرين تسليم مطلق و بدون شرط در برابر خدا متعال، اطاعت توام با اخلاص، تحرک، تصميم، بصیرت، بیداری، دشمن شناسی و ... است.

وی همچنین، خاطرنشان کرد: شناخت توطئه‌های شياطين و دشمنان داخلی و خارجی، حفظ وحدت و يكپارچگی و تقويت آن بين مسلمانان، استقرار  و نهادیه کردن ارزش‌های انسانی و اسلامی در جامعه، دوری از گناهان، برائت از مشرکین و ادامه آن، تلاش برای توسعه کشور و ... از جمله درس‌ها و پیام‌های عيد قربان است.

انتهای پیام/ص


٠٩:٠٥ - 1398/05/22    /    شماره : ٧٣٤١٦٨    /    تعداد نمایش : ٦٢٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج