منو اصلی
اخبار > تأکید بر تداوم همکاری‌های علمی ـ دانشگاهی بین ایران و افغانستان


  چاپ        ارسال به دوست

تأکید بر تداوم همکاری‌های علمی ـ دانشگاهی بین ایران و افغانستان

در دیدار رییس دانشگاه البیرونی افغانستان با رایزن فرهنگی کشورمان در کابل، بر ضرورت تداوم همکاری‌های علمی ـ دانشگاهی بین دو کشور تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ضیاءالرحمن روبین، رییس دانشگاه البیرونی افغانستان و هیأت همراه به منظور هماهنگی در اجرای برنامه‌های مشترک و توسعه فعالیت‌های اتاق ایران در این دانشگاه البیرونی با حضور در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان با رضا ملکی، نماینده فرهنگی کشورمان دیدار کرد.

ملکی با اشاره به دو دور گفت‌وگوی فرهنگی ایران و افغانستان با محوریت ارتقاء روابط دانشگاهی محور توسعه پایدار، از رییس و هیأت علمی دانشگاه البیرونی جهت حضور و شرکت در دور سوم این گفت‌وگوی فرهنگی که در خردادماه سال جاری و با میزبانی دانشگاه کابل برگزار می‌شود، دعوت بعمل آورد.

رایزن فرهنگی کشورمان در کابل آمادگی این نمایندگی فرهنگی را برای برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های کوتاه مدت آموزشی ویژه اساتید و نیز دانشجویان دانشگاه البیرونی و همچنین، تجهیز اتاق ایران این دانشگاه اعلام کرد.

اعطای بورسیه دانشگاه مازندران به اساتید دانشگاه البیرونی افغانستان

ضیاءالرحمن روبین، رییس دانشگاه البیرونی افغانستان به اشتراکات فرهنگی، تمدنی، زبانی و دینی ایران و افغانستان اشاره و بر تداوم همکاری‌های علمی ـ دانشگاهی بین دو کشور تأکید کرد.

وی با اشاره به امضای تفاهمنامه همکاری دوجانبه با دانشگاه مازندران، خواستار همکاری و پیگیری رایزنی فرهنگی ایران در کابل برای حضور 5 نفر از اساتید دانشگاه البیرونی جهت بهره‌مندی از بورس دانشگاه مازندران شد.

بنابر اعلام این خبر، در این دیدار احمد جاهد مشتاق، معاون علمی، عبدالقهار مسرور، معاون اداری و مالی، سید تسلیم کاویان آمر، گروه زبان و ادبیات فارسی و نورالرحمن ناصح، عضو هیأت علمی دانشگاه البیرونی حضور داشتند.

انتهای پیام/ص


٠٨:٠٨ - 1398/01/27    /    شماره : ٧٢٧٦٧٢    /    تعداد نمایش : ٤٢٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج