logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1401/11/05 - 10:31
  • 68
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

محکومیت اهانت به قرآن کریم در سوئد توسط جوامع مسیحی و مسلمان در زیمبابوه

مراکز، مؤسسات و جامعه اسلامی و مسیحی در زیمبابوه با صدور بیانیه‌ای آتش زدن قرآن کریم و اهانت به مقدسات اسلامی را محکوم کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بنابر گزارش ارسالی از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در زیمبابوه؛ پس از اهانت به ساحت قرآن کریم در سوئد،‌ مراکز، مؤسسات و جامعه اسلامی و مسیحی در زیمبابوه این اهانت را شدیدا محکوم کردند.

بر این اساس کمیته گفت‌وگوی ادیان و سنت‌های دینی در زیمبابوه،‌ شورای عالی مسلمانان و سازمان زنان فاطمةالزهرا(س) از جمله نهادهایی بودند که اهانت به قرآن کریم را محکوم کردند.

در بیانیه این کمیته، همه مسیحیان و مسلمانان در زیمبابوه به شدت اهانت به قرآن کریم و سوزاندن آن مخالف و آن را محکوم می‌کنند.

ما به مسلمانان و همه ادیان دیگر و کتب مقدس، نمادها، مکان‌ها و اشخاص مقدس احترام می‌گذاریم. ما از سازمان ملل می‌خواهیم که به خاطر هماهنگی و صلح در جهان به این موضوع رسیدگی کند. این گونه اعمال توهین‌آمیز بر خلاف مفهوم هماهنگی بین ادیان است و بافت چندفرهنگی جوامع است.

همچنین، در بیانیه سازمان زنان فاطمةالزهرا(س) این اقدام زشت و غیرقابل قبول به شدت محکوم شده و از همه کسانی که عدالت و صلح جهانی را گرامی می‌دارند، خواسته شده است که این عمل به شدیدترین وجه ممکن محکوم شود.

این بیانیه می‌افزاید اجازه دادن به این اقدام ضد اسلامی که بیش از دو میلیارد مسلمان را هدف قرار می‌دهد و به ارزش‌های مقدس توهین می‌کند، تحت عنوان «آزادی بیان» کاملا غیرقابل قبول است.

از آنجایی که ما کاملاً از ارزش‌های گرامی گفت‌وگو، تساهل و همزیستی مسالمت آمیز حمایت و کسانی را که مرتکب حمله رذیله به قرآن کریم شده و آنها را نادیده می‌گیرند، به شدت محکوم می‌کنیم. ما این انحصارگرایی مذهبی و افراط گرایی را که اوج جنایت و نفرت است، محکوم می‌کنیم.

انتهای پیام

 

م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.