logo
logo
تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین
  • 1401/04/01 - 19:20
  • 74
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تاکید رهبران ادیان هند بر نقش آفرینی ایران در افزایش همزیستی مسالمت آمیز پیروان مذاهب در هند

رهبران ادیان هند بر نقش آفرینی ایران در افزایش صلح و همزیستی مسالمت آمیز پیروان مذاهب در هند تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما‎‎‎‎ از دهلی نو؛ در تالاری که دور تا دور آن آثاری از فرهنگ و تمدن ایرانی به چشم می‌خورد دورهمی برگزار شد که در آن نمایندگان و روحانیون از ادیان مختلف هند کنار هم به گفتگو نشستند.

هندو، مسلمان، سیک، مسیحی و بودایی در این جلسه دو ساعته نیمی با هم گفتند و شنیدند. شرکت کنندگان، اخلاق را محور مشترک در گفتگوی ادیان برشمردند و خواستار تداوم اینگونه جلسات شدند.

روحانی هندو بر احترام به مقدسات یکدیگر تأکید کرد.

حجت الاسلام علیزاده، نماینده جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد کرد مشترکات بین ادیان به عنوان یک مرامنامه مورد تایید همه استخراج شود.

یکی از رهبران سیک مذهبان هند تفرقه اندازان در بین مردم را شیطان توصیف کرد و گفت: افرادی که اختلافات را دامن می‌زنند انسان نیستند بلکه خوی شیطانی دارند.

توماس مسیحی با بیان اینکه اختلافات بین پیروان مذاهب افزایش یافته است بر گسترش دوستی و محبت تاکید کرد.

شاداب، عضو کمیته حج مسلمانان دهلی نیز پیشنهاد کرد هندو و مسلمان باید به خانه‌های یکدیگر بروند تا دوستی‌ها افزایش یابد.

آخرین فردی که در این نشست سخنرانی کرد، یکی دیگر از روحانیون هندو مذهب بود او درک متقابل یکدیگر و تشکیل هیاتی از ادیان مختلف را برای حل اختلافات پیشنهاد کرد.

در این جلسه، رهبران ادیان هند ضمن قدردانی از جمهوری اسلامی ایران در برگزاری این نشست بر نقش آفرینی ایران در افزایش صلح و همزیستی مسالمت آمیز پیروان مذاهب در هند تاکید کردند.

انتهای پیام/ص

م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.