logo
logo
تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین
  • 1401/02/15 - 12:14
  • 200
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه
در بمبئی مطرح شد؛

روز قدس نمایش شکوه همبستگی جهان اسلام است

سخنرانان همایش «روز قدس؛ روز بیداری اسلام» در مسجد ایرانیان بمبئی با محکومیت شدید اقدامات وحشیانه و تروریستی رژیم اشغالگر قدس گفتند: روز قدس نمایش شکوه همبستگی جهان اسلام است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، همزمان با روز جهانی قدس و به همت هیأت امنای مسجد ایرانیان، همایش «روز قدس؛ روز بیداری اسلام» با حضور محسن آشوری، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی، حجج اسلام سید حسین مهدی حسینی، دبیر کل سازمان شورای علمای هند، نجیب الحسن، امام جماعت مسجد ایرانیان، مولانا ظهیر عباس رضوی، دبیر کل هیأت امنای تهیه و تدوین قوانین شخصی شیعیان هند، روح ظفر، امام جمعه موقت خوجه مسجد و سید محمد عباس رضوی، عضو هیأت علمی دانشگاه بمبئی دانشکده اکبر پیر بهای در مسجد ایرانیان بمبئی برگزار شد.

سید محمد عباس رضوی، عضو هیأت علمی دانشگاه بمبئی دانشکده اکبر پیر بهای اظهار داشت: رژیم صهیونیستی در سال 1949 تاسیس و با گذشت ایام این رژیم همانند غده سرطانی بزرگ شد. تا این که انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید.

وی افزود: از همان ابتدا، امام خمینی(ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی برائت از دشمنان را شعار خود ساختند و پیشتیبانی از مستضعفین را وظیفه الهی و اسلامی خود و دیگر مسلمانان دانستند و با تدبیر خود آخرین جمعه ماه مبارک رمضان  را روز قدس نامیدند و  از مسلمانان گیتی خواستند با اتحاد و وحدت در مقابل این دشمن بایستند و از آن زمان تا کنون، این روز با حضور اقشار مختلف گروه‌های مسلمان گرامی داشته می‌شود.

مولانا ظهیر العباس، دبیر کل هیأت امنای تهیه و تدوین قوانین شخصی شیعیان هند در سخنانی، بیان کرد: روز قدس یکی از مهمترین اقدامات معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) بود که توانستند همه گروه‌های مذهبی را گردهم آوردند. باید گفت تا پیش از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی حکومت ستمشاهی ایران به دلیل اینکه دست نشانده قدرت‌های استکباری بود از این رژیم منفور حمایت می‌کرد اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران با رهبری مدبرانه و گرانقدر تمامی سیاست‌های انسانی و اسلامی جایگزین سیاست‌های پیشین شد.

وی ادامه داد: امروزه انقلاب اسلامی ایران تنها حکومت روی زمین است که حمایت از مظلومان و مستضعفین جامعه را سرلوحه خویش قرار داده و از زمانی که این سیاست در ایران اجرا شد مسلمانان جهان متوجه قدرت عظیم خود شدند و با راهپیمایی و برائت از این رژیم که دشمن اصلی اسلام و مسلمانان است خواستار نابودی این رژیم هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نجیب الحسن، امام جماعت مسجد ایرانیان مطرح کرد: انسان‌ها در زندگی خویش برای رسیدن به اهداف نیاز به حمایت دارند و به همین منظور امید به حامیان می‌بندند. انسان‌ها در این راه کامیابی باید امید خود را به افرادی ببندند که با تقوا، راستگو و حامی واقعی باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین روح ظفر، امام جمعه موقت خوجه مسجد از دیگر سخنرانان این مراسم بود. وی اظهار داشت: حقیقت روز قدس دفاع از مظلومین در برابر ظالمان و استکبار است و وحدت و اتحاد رمز موفقیت است.

وی ادامه داد: روز قدس در تمامی کشورهای دنیا حتی در آمریکای جهانخوار و دیگر کشورها با عظمت خاصی برپا می‌شود و از این طریق به حمایت مظلومان جهان و مستضعفین و فلسطینیان می‌پردازند.

در ادامه، محسن آشوری، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی گفت: همیشه در نزدیکی‌های روز قدس وحشیگری‌های رژیم اشغالگر  قدس را ملاحظه می‌کنیم. همینطور که در چند روز گذشته دژخیمان رژیم صهیونیستی با هتک حرمت مسجد الاقصی به مجروح کردن نمازگزان روزه دار مسلمان پرداختند و این نشانگر ذلت این رژیم است.

وی تأکید کرد: بشکرانه الهی به یمن نفس قدسی معمار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر عالیقدر انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای(مدظله العالی)، امروز ما شاهد هستیم که مردم در سراسر دنیا نسبت به خوی وحشیانه رژیم صهیونستی آشنا شدند.

آشوری افزود: حضرت امام خمینی(ره) به ما آموخت که باید با این رژیم به مقابله بپردازیم و قدرت اسلام و مسلمانان را به جهانیان نشان دهیم.

فخر الحسن یکی از حاضرین در مجلس ضمن محکومیت شدید اقدامات وحشیانه رژیم اشغالگر قدس بیان کرد: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاکنون، دشمنان اسلام دسیسه‌های بسیاری برای از بین بردن آن انجام دادند که به فضل خداوند همه آنها از بین رفت و امروزه شاهد آن هستیم که انقلاب اسلامی به صراحت از مستضعفین جهان به ویژه مردم مظلوم فلسطین حمایت می‌کند و وظیفه همه ما است که از انقلاب اسلامی که طلیعه دار مبارزه با دشمنان اسلام است، حمایت کنیم.

وی مطرح کرد: روز قدس روز همبستگی با آرمان‌های والای معمار کبیر انقلاب اسلامی و مردم مظلوم فلسطین است و باید با راهپیمایی و اعلام انزجار از اقدامات وحشیانه این رژیم همگان را با خطرات صهیونیست در سطح جهان آشنا کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی حسینی گفت: استکبار جهانی و رژیم اشغالگر قدس دو دشمن اصلی مسلمانان عالم هستند و به گواه تاریخ هرگاه حکومت‌ها به حمایت آنها دل ببندند هرچه زودتر زبون و نابود خواهند شد. امید است که با ظهور منجی عالم بشریت حضرت امام عصر (عج) دشمنان اسلام نیست و نابود شوند.

انتهای پیام/ص

م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved