logo
logo
دیپلماسی فرهنگیِ ترازِ چهل واره ی دوم انقلاب اسلامی
  • 1401/11/04 - 11:06
  • 23
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
استاد دانشکده دولتی «واسنترا نایک» هند:

روابط ایران و هند ریشه در تاریخ دارد

صدیقی در مراسم افتتاحیه مسابقات ورزشی بیسبال ناگپور بمبئی گفت: ریشه روابط تاریخی ایران و هند به زمان‌های بسیار دور باز می‌گردد و زبان و ادبیات فارسی به عنوان یک زبان کلاسیک و شیرین هند شناخته می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با دعوت رسمی مقامات ورزشی شهر ناگپور، امان اله صیادی، سرپرست خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی به عنوان مهمان ویژه در مراسم افتتاحیه مسابقات ورزشی بیسبال ناگپور در میان جمع کثیری از مسئولان و دانش آموزان در فضای صمیمی ورزشگاه حضور یافت.

مسئول مسابقه ورزشی در سخنانی، با اشاره به برگزاری مسابقات ورزشی بیسبال گفت: این مسابقه میان دانش آموزان شهر ناگپور به مدت سه روز  انجام می‌پذیرد و به اعضای تیم برتر کاپ و جایزه ای تعلق خواهد گرفت.

وی افزود: امروز مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی در این مراسم شرکت کرده‌اند که نشان دهنده روابط فرهنگی دو کشور است.

ضرورت یادگیری زبان فارسی

صدیقی، استاد دانشکده دولتی «واسنترا نایک» ضمن اظهار خرسندی از حضور در میان مسئولان ورزشی شهر ناگپور و نوجوانان و دانش آموزان اظهار داشت: ریشه روابط تاریخی ایران و هند به زمان‌های بسیار دور باز می‌گردد و زبان و ادبیات فارسی به عنوان یک زبان کلاسیک و شیرین هند شناخته می‌شود که به مدت هشتصد سال به عنوان زبان رسمی و دیوانی هند در مکاتبات و زبان گفتاری استفاده می‌شده است.

وی تأکید کرد: امروزه برای پژوهشگران و علاقه‌مندان به تاریخ هند، دانستن زبان فارسی بسیار مهم و ضروری است و امید است که دوباره این زبان شیرین احیا و در میان جامعه هند به کار گرفته شود.

صیادی، نماینده فرهنگی کشورمان در بمبئی در مورد اهمیت ورزش در جامعه و مخصوصا جوانان عنوان کرد: در کنار درس و تحصیل علم و دانش، ورزش و سلامتی جسم برای دانش آموزان و دانشجویان و همه افراد بسیار ضروری و مهم به شمار می‌آید. همه افراد بایستی در حفظ سلامتی خود کوشا باشند.

وی افزود: خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی فعالیت‌های فرهنگی گوناگونی در زمینه بسط و گسترش فرهنگ فی مابین دو کشور انجام داده است. یکی از زمینه‌های فعالیت فرهنگی ما در زمینه ورزشی است که علاقه‌مندان می‌توانند هرگونه درخواست خود را در این زمینه با خانه فرهنگ جهت انجام فعالیت‌های ورزشی مشترک به اشتراک گذارند.

انتهای پیام/

م. صبوری

م. صبوری

نظرتان را بنویسید.

Copyright © 2022 icro.ir , All rights reserved