منو اصلی
اخبار > برگزاري سومین کارگاه آموزشی زبان و ادبیات فارسی در لاهور


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري سومین کارگاه آموزشی زبان و ادبیات فارسی در لاهور

سومین کارگاه آموزشی زبان و ادبیات فارسی تحت عنوان «معرفی کتابخانه و آشنایی با کتب فارسی» در کتابخانه نمایندگی فرهنگی کشورمان در لاهور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ،این دوره از کارگاه ویژه دانشجویان رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه و بانوان و طی دوره آموزشی فارسی گفتاری در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور برگزار گردید.

در آغاز این کارگاه که با حضور مدرس کلاس محمد نعیم همراه بود؛ خانم ها ثنا گیلانی، خدیجه و مریم نقوی از دانشجویان و زبان آموزان زبان و ادبیات فارسی - که در ساماندهی و مرتب سازی کتب کتابخانه خانه فرهنگ جمهوری اسلامی مشارکت فعالی داشته اند -  ضمن معرفی کتابخانه خانه فرهنگ گفتند: کتابخانه خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور دارای 43 بخش مختلف چون شعر، ادبیات، دیوان، فرهنگ، لغت نامه، تاریخ معاصر ایران، هنر، موسیقی، صنایع دستی، شخصیتهای برجسته پاکستان، سعدی، حافظ، فردوسی و ... دارد. در حال حاضر حدود ده هزار کتاب در کتابخانه وجود دارند که از کتابهای بسیار ارزشمند و نفیس می باشند.

گفتنی است،این کتابخانه پس از سالها و با صرف زمانی حدود هفت ماه به شرایط قابل بهره برداری رسیده است. این کتابخانه دارای کتب با ارزشی در زمینه های زبان و ادبیات فارسی است.

انتهای پیام/م


٠٧:٣٥ - 1398/06/21    /    شماره : ٧٣٥٥٥٩    /    تعداد نمایش : ١٠٨٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج