منو اصلی
اخبار > بارگذاری «دانشنامه ايران‌زمین» در سايت كتابخانه ملی ایران


  چاپ        ارسال به دوست

بارگذاری «دانشنامه ايران‌زمین» در سايت كتابخانه ملی ایران

«دانشنامه ايران‌زمین» پیرو تفاهمنامه همکاری فی مابین سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سايت این كتابخانه، بارگذاری شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، پیرو تفاهمنامه همکاری فی مابین سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سال ۱۳۹۶ و پس از فراهم کردن بسترهای نرم‌افزاری و راه‌اندازی سایت، بارگذاری فایل 1900 مقاله آماده را تا پایان همین سال انجام و نسخه الکترونیکی آن جهت استفاده کاربران رونمایی شد.

انتشار الکترونیکی و چاپی «دانشنامه ایران‌زمین»، چهارمین کار مشترک این دو سازمان است. در گام بعدی، بیش از ۳۵۰ مدخل جدید تألیف و به محتوای الکترونیکی افزوده خواهد شد و سپس اقدامات لازم برای چاپ دانشنامه انجام خواهد شد.

همچنین، جست‌وجوی اطلاعات و گزارش‌گیری از محتوای این سامانه، از راه‌های مختلفی مانند عنوان مقالات، نام نویسندگان و موضوعات پژوهشی قابل انجام است.

علاقه‌مندان برای دسترسی به اطلاعات مربوط به دانشنامه در بخش انتشارات سايت كتابخانه ملي می‌توانند به نشانی http://portal.nlai.ir/EI/default.aspx مراجعه کنند.

گفتنی است؛ دانشنامه ايران‌زمین مرجعي عمومي است كه مقالات آن پاسخگوی افکار عمومی و نیازهای اجتماعی و فرهنگی مراجعه‌كنندگان است؛ مخاطبان دانشنامه را  استادان زبان و ادب فارسي و استادان حوزه‏‌هاي مطالعاتي ديگر مانند استادان تاريخ ايران، هنرهاي ايران، تشيع، انديشه سياسي در ايران، اقتصاد و اقوام و زبان‌هاي ايراني، دانشجويان ايراني و غيرايراني در اين رشته‌‏ها و نسل دوم و سوم ايرانيان خارج از كشور و خبرنگاران خارجي و گروه‏‌هاي اجتماعي، كه مخاطبان بالفعل دانشنامه خواهند بود، تشكيل مي‏‌دهند.

 انتهاي پيام/ص

 


٠٨:٤٩ - 1398/06/02    /    شماره : ٧٣٤٥٤٥    /    تعداد نمایش : ١٢٦٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج